“Ozbekiston — Fransiya” do‘stlik jamiyati tomonidan “Siz O‘zbekiston — Fransiya diplomatik va do‘stona aloqalarini bilasizmi?” nomli tadbir tashkil etildi.
Oliy ta'lim muassasalari fransuz tili yo‘nalishida tahsil olayotgan talabalarni birlashtirish va tajriba almashish maqsadida tashkil etilgan tadbirda Toshkent davlat yuridik universitet “Xorijiy tillar” kafedrasi katta o‘qituvchisi Irina Ayrapetyan va kafedra o‘qituvchisi Miraziz Raufov hamda universitet talabalari — Sadiya Saidkarimova, Ikrom Yaxyoyev, Bekzod Shoyimov, Shoira Nazarova, Aziz Isoqov ishtirok etdi.
O‘zbekiston va Fransiya o‘rtasidagi diplomatik aloqalarning 30 yilligi hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 21-22-noyabr kunlari Fransiyaga tashrifi munosabati bilan o‘tkazilgan tadbirda mamlakatimizning beshta universitetidan tashrif buyurgan ishtirokchilar o‘zaro kuch sinashdi va har bir jamoa turli nominatsiyalar bo‘yicha taqdirlandi.
Tadbirda Toshkent davlat yuridik universiteti jamoasi “Eng ravon talaffuz” nominatsiyasi bo‘yicha g‘olib topildi.
Ishtirokchilar “O‘zbekiston — Fransiya” do‘stlik jamiyati tomonidan diplom va esdalik sovg‘alar bilan taqdirlandi.

Команда ТГЮУ победила в номинации «Лучшее произношение» на мероприятии, проведенном обществом дружбы «Узбекистан-Франция»
Обществом дружбы «Узбекистан-Франция» организовано мероприятие «Знаете ли вы о дипломатических и дружеских отношениях между Узбекистаном и Францией?»
В мероприятии, организованном в целях объединения студентов, обучающихся в высших образовательных учреждениях на французском языке, приняли участие старший преподаватель кафедры иностранных языков Ташкентского государственного юридического университета Ирина Айрапетян и преподаватель кафедры Миразиз Рауфов, а также студенты университета Садия Саидкаримова, Икром Яхъёев, Бекзод Шойимов, Шоира Назарова и Азиз Исоков.
На мероприятии, проведенном в связи с 30-летием установления дипломатических отношений между Узбекистаном и Францией и визитом Президента Республики Узбекистан во Францию 21-22 ноября 2022 года, проведены состязания между участниками из пяти вузов нашей страны, и каждая команда была награждена в различных номинациях.
На мероприятии команда Ташкентского государственного юридического университета стала победителем в номинации «Лучшее произношение».