Otabek Toshev va Baxtiyor Primovning dissertatsiyalari muhokama qilinadi
23-dekabr 14:00 va 16:00 da 3-bino 234-xonada Toshkent davlat yuridik universiteti huzuridagi fan doktori ilmiy darajasini beruvchi DSc.07/13.05.2020.Yu.22.03 raqamli ilmiy kengash qoshidagi ilmiy seminarning navbatdagi majlisi bo‘lib o‘tadi.
Toshkent davlat yuridik universitetining mustaqil izlanuvchisi Toshev Otabek Sodiqovichning “12.00.09 — Jinoyat protsessi. Kriminalistika, tezkor-qidiruv huquqi va sud ekspertizasi” ixtisosligi bo‘yicha yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori ilmiy darajasini olish uchun “Aybga iqrorlik to‘g‘risidagi kelishuv institutining o‘ziga xos xususiyatlari” mavzusidagi dissertatsiya ishi;
Toshkent davlat yuridik universitetining tayanch doktoranti Primov Baxtiyor Olim o‘g‘lining “12.00.09 – Jinoyat protsessi. Kriminalistika, tezkor-qidiruv huquqi va sud ekspertizasi” ixtisosligi bo‘yicha yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori ilmiy darajasini olish uchun “Dastlabki tergovda zamonaviy axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini qo‘llash samaradorligini oshirish” mavzusidagi dissertatsiya ishi.

Theses of Otabek Toshev and Bakhtiyor Primov will be discussed
On December 23, at 14:00 and 16:00 the next meeting of the scientific seminar of the scientific council of DSc.07/13.05.2020.Yu.22.03 will be held (room 234, building 3, TSUL).
The following questions will be discussed at the meeting:
The doctoral dissertation for the degree of Doctor of Philosophy in Law (PhD) of an independent researcher of Tashkent State University of Law Toshev Otabek Sodikovich on the specialty 12.00.09 – Criminal trial. Criminalistics, operational investigative law and forensic examination on the topic "Features of the institution of the plea agreement";
Doctoral dissertation for the degree of Doctor of Philosophy in Law (PhD) of the doctoral student of Tashkent State University of Law, Primov Bakhtiyor Olim ugli in the specialty 12.00.09 – Criminal trial. Criminalistics, operational investigative law and forensic examination on the theme "Improving efficiency of the modern ICT in preliminary investigation".
You can also take part in the discussion via the following ZOOM link: https://us06web.zoom.us/j/86934036021?pwd=K1R2amJzTTEySExXMnpRTGF6d1F5QT09