Otabek Toshev va Baxtiyor Primovning dissertatsiyalari muhokama qilinadi
23-dekabr 14:00 va 16:00 da 3-bino 234-xonada Toshkent davlat yuridik universiteti huzuridagi fan doktori ilmiy darajasini beruvchi DSc.07/13.05.2020.Yu.22.03 raqamli ilmiy kengash qoshidagi ilmiy seminarning navbatdagi majlisi bo‘lib o‘tadi.
Toshkent davlat yuridik universitetining mustaqil izlanuvchisi Toshev Otabek Sodiqovichning “12.00.09 — Jinoyat protsessi. Kriminalistika, tezkor-qidiruv huquqi va sud ekspertizasi” ixtisosligi bo‘yicha yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori ilmiy darajasini olish uchun “Aybga iqrorlik to‘g‘risidagi kelishuv institutining o‘ziga xos xususiyatlari” mavzusidagi dissertatsiya ishi;
Toshkent davlat yuridik universitetining tayanch doktoranti Primov Baxtiyor Olim o‘g‘lining “12.00.09 – Jinoyat protsessi. Kriminalistika, tezkor-qidiruv huquqi va sud ekspertizasi” ixtisosligi bo‘yicha yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori ilmiy darajasini olish uchun “Dastlabki tergovda zamonaviy axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini qo‘llash samaradorligini oshirish” mavzusidagi dissertatsiya ishi.

Состоится обсуждение диссертаций Отабека Тошева и Бахтиёра Примова
23 декабря в 14:00 и 16:00 в кабинете №234 здания №3 состоится очередное заседание научного семинара при Научном совете DSc.07/13.05.2020.Yu.22.03
На заседании будут обсуждаться следующие вопросы:
докторская диссертация на соискание ученой степени доктора философии по юридическим наукам (PhD) самостоятельного соискателя Ташкентского государственного юридического университета Тошева Отабека Содиковича по специальности 12.00.09 – Уголовный процесс. Криминалистика. Оперативно-розыскное право и судебная экспертиза на тему «Особенности института соглашения о признании вины»;
докторская диссертация на соискание ученой степени доктора философии по юридическим наукам (PhD) базового докторанта Ташкентского государственного юридического университета Примова Бахтиёра Олим угли по специальности 12.00.09 – Уголовный процесс. Криминалистика. Оперативно-розыскное право и судебная экспертиза на тему «Повышение эффективности применения современных информационно-коммуникационных технологий на предварительном следствии».