“Targ‘ibot poyezdi” loyihasiga start berildi
Xabaringiz bor, Toshkent davlat yuridik universiteti faol talabalari tomonidan mamlakatimiz ijtimoiy siyosiy hayotidagi o‘zgarishlar, konstitutsiyaviy islohotlarning mazmun-mohiyatini fuqarolarga yetkazish, ularning huquqiy bilimlarini oshirish maqsadida “Targ‘ibot poyezdi” loyihasini yo‘lga qo‘yish taklifi ilgari surilgan edi.
O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi va boshqa tashkilotlar ko‘magida mazkur loyihaga start berildi.
Loyiha doirasida universitet professor-o‘qituvchilari va talabalaridan iborat targ‘ibot guruhlari shakllantirilib, har bir hudud bo‘yicha biriktirildi.
Ayni paytda targ‘ibot guruhi a’zolari uchun seminarlar tashkil etilmoqda.
Mashg‘ulotlar konstitutsiyaviy komissiya a’zolari, universitet professor-o‘qituvchilari va tajribali targ‘ibotchilar tomonidan olib borilmoqda.
Shu bilan birga targ‘ibot guruhi a’zolari uchun huquqiy targ‘ibot tadbirlarini o‘tkazish bo‘yicha amaliy ko‘nikmalarga ega bo‘lish imkoniyati yaratilmoqda.
Targ‘ibot guruhi a’zolari joriy yilning 25-martidan boshlab hududlarga huquqiy targ‘ibot ishlarini amalga oshirish uchun yo‘l oladi.

Стартовал проект «Поезд пропаганды»
Как вы знаете, активисты Ташкентского государственного юридического университета предложили запустить проект «Поезд пропаганды» с целью донесения до граждан сути изменений в общественно-политической жизни нашей страны, конституционных реформ, повышения их правовых знаний.
Данный проект запущен при поддержке Министерства юстиции Республики Узбекистан и других организаций.
В рамках проекта были сформированы и прикреплены к каждому региону пропагандистские группы, состоящие из преподавателей и студентов университета.
В данный момент организуются семинары для членов пропагандистской группы.
Тренинги проводят члены конституционной комиссии, преподаватели университета, опытные пропагандисты.
Вместе с тем, для членов группы создается возможность получения практических навыков проведения мероприятий.
С 25 марта текущего года члены группы выезжают в регионы для проведения правовой-пропагандистской работы.