O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida 2021-yil 12-fevralda o‘tkazilgan O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi hay’atining kengaytirilgan majlisida sohaga oid qator topshiriqlar belgilab berilgan edi.
Ushbu topshiriqlarning ijrosini ta’minlash yuzasidan Toshkent davlat yuridik universiteti rektori Rahimjon Xakimov boshchiligidagi ishchi guruh tomonidan Yunusobod tumani prokurori Habibulla Mirsoatov rahbarligida huquqni muhofaza qiluvchi organlari rahbarlari bilan 2-sektor shtabida ilmiy-amaliy uchrashuv o‘tkazildi.
TDYU tomonidan poytaxtimizning Yunusobod tumanidagi jinoyatchilik holati, tuzilishi, dinamikasi, uning sabab, shart-sharoit va omillarini ilmiy tadqiq etish, huquqbuzarliklar profilaktikasi va jinoyatchilikka qarshi kurashishning mahallabay uslubini yaratish hamda bu borada huquqni muhofaza qiluvchi organlarga ilmiy-uslubiy ko‘maklashish maqsadida o‘tkazilgan tadbirda ilm va amaliyotni uyg‘unlashtirish orqali tumandagi kriminogen vaziyatni yaxshilash yuzasidan chora-tadbirlar rejasini ishlab chiqish va uning aniq maqsadli ijrosini ta’minlash bo‘yicha tizimli ishlarni amalga oshirish bo‘yicha hamkorlik qilishga kelishib olindi.

At the expanded meeting of board of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan which was held on February 12, 2021 under the chairmanship of President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyayev a number of tasks concerning this sphere have been determined.
To ensure the implementation of these instructions a working group headed by the Rector of the Tashkent State Law University Rakhimzhon Khakimov under the leadership of the Prosecutor of the Yunusabad district Habibulla Mirsoatov held a scientific and practical meeting with the heads of law enforcement agencies at the headquarters of sector 2.
The scientific research of TGYU on the state, structure, dynamics of crime in the Yunusabad district of the capital, its causes, conditions and factors, in the event held to create a mahalla style of crime prevention and crime control, as well as scientific and methodological assistance to law enforcement agencies in this matter, an agreement was reached on cooperation in carrying out systematic work to develop an action plan to improve the crime situation in the district by harmonizing science and practice and providing