Buyuk Britaniyaning eng nufuzli xalqaro reyting tashkilotlaridan biri QS (Quacquarelli Symonds) tomonidan tashkil qilingan QS Stars reytingi natijalari e’lon qilindi. Unga ko‘ra, O‘zbekiston oliy ta’lim muassasalari ichida birinchi bo‘lib Toshkent davlat yuridik universiteti ushbu ro‘yxatga kiritildi va 4 yulduzli universitet sifatida baholandi.
Turli yo‘nalishlarda yuqori natijalarga erishgan Toshkent davlat yuridik universitetining birinchi urinishdayoq 4 yulduzli universitet sifatida baholanishi QS Stars ekspertlari tomonidan katta muvaffaqiyat deb e’tirof etildi.
Ma’lumot uchun: QS Stars xalqaro reyting sistemasi 2009-yildan buyon universitetlarni 13 ta yo‘nalish bo‘yicha baholaydigan, ko‘pqirrali metodologiya asosida tuzilgan reyting hisoblanadi. Mazkur reyting universitetlarni o‘qitish, tadqiqot, bitiruvchilarni ish bilan ta’minlanganlik darajasi, xalqarolashuv, akademik rivojlanish, universitetdagi qulayliklar, onlayn ta’lim, sohaviy reyting, o‘quv dasturlari kuchi, innovatsiya, san’at va madaniyat, ijtimoiy mas’uliyat va inklyuzivlik asosida baholaydi.

Впервые в Узбекистане ТГЮУ получил 4 звезды в международном рейтинге QS Stars
Объявлены результаты рейтинга QS Stars, организованного одной из самых авторитетных международных рейтинговых организаций Великобритании QS (Quacquarelli Symonds). Согласно рейтингу, Ташкентский государственный юридический университет первым среди высших образовательных учреждений Узбекистана вошел в этот список и получил 4 звезды.
Достижение Ташкентским государственным юридическим университетом высоких результатов и 4 звезд с первой попытки была признана экспертами QS Stars большой удачей.
Результаты, достигнутые Ташкентским государственным юридическим университетом по направлениям международной рейтинговой системы QS Stars:
Для справки: международная рейтинговая система QS Stars — это рейтинг, основанный на многогранной методике, оценивающей вузы по 13 направлениям с 2009 года. Рейтинг оценивает преподавание в университетах, исследования, возможность трудоустройства выпускников, интернационализацию, академическое развитие, созданные в университете удобства, онлайн-обучение, отраслевые рейтинги, силу учебных программ, инновации, искусство и культуру, а также социальную ответственность и инклюзивность.