O‘tkir Aminovning 85 yillik yubileyiga bag‘ishlangan davra suhbati tashkil etiladi
TDYU “Magistratura va sirtqi ta’lim” fakulteti “Umumta’lim fanlar va madaniyat” kafedrasi tashabbusi bilan o‘tkazilayotgan tadbir doirasida tarix fanlari nomzodi, dotsent O‘tkir Aminovning 85 yillik yubileyi munosabati bilan davra suhbati tashkiletiladi.
Davra suhbati 26-oktabr 10:30 da TDYU 3-bino 221-xonada boshlanadi.
Ma’lumot uchun: tarix fanlari nomzodi, dotsent O‘tkir Aminov 1967-yildan 1991-yil sentabrga qadar Toshkent davlat universitetida oʻqituvchi, katta oʻqituvchi, dotsent lavozimlarida ishlagan. 1991-yilda universitetning yuridik fakulteti negizida Toshkent davlat yuridik instituti tashkil etilgandan boshlab, 2005-yilgacha “Oʻzbekiston tarixi” kafedrasida, 2005-yildan 2010-yilgacha “Ijtimoiy-gumanitar fanlar” kafedrasida faoliyat olib borgan.

Будет организован круглый стол, посвященный 85-летию Уткира Аминова
В рамках мероприятия, проводимого по инициативе кафедры общеобразовательных дисциплин и культуры факультета магистратуры и заочного образования ТГЮУ, будет организован круглый стол в связи с 85-летием кандидата исторических наук, доцента Уткира Аминова.
Круглый стол начнется 26 октября в 10:30 в аудитории №221 здания №3 ТГЮУ.
Для справки: кандидат исторических наук, доцент Уткир Аминов работал преподавателем, старшим преподавателем, доцентом в Ташкентском государственном университете с 1967 по сентябрь 1991 года. С момента создания Ташкентского государственного юридического института на базе юридического факультета университета в 1991 году работал на кафедре «История Узбекистана» до 2005 года, а с 2005 по 2010 годы на кафедре «Общественно-гуманитарных наук».