TDYU hamkori bo‘lgan Gruziya universiteti (University of Georgia) 2-3-kurs talabalari uchun akademik mobillik dasturini e’lon qiladi
Dasturda ishtirok etish uchun nomzodlardan GPA 80% dan kam bo‘lmasligi va ingliz tilini bilishi talab qilinadi.
Xorijiy oliy ta’lim muassasasida akademik mobillik dasturi bo‘yicha o‘qishni istagan talabalar quyidagi hujjatlarni 25-oktabrga qadar TDYU Xalqaro hamkorlik boshqarmasiga taqdim etishi lozim:
3. Ingliz tilini bilish sertifikati (IELTS – 6.0).
4. Kollej yoki litseyni tamomlaganlik haqidagi diplom.
5. Boshqa sertifikatlar.
Gruziya universitetida o‘qitiladigan ingliz tili kurslari ro‘yxati bilan quyidagi link orqali tanishish mumkin: https://ug.edu.ge/en/study-programs
Dastur ishtirokchilari 2023-yil 27-fevraldan 6-oktabrga qadar Gruziya universitetida o‘qish imkoniga ega bo‘ladi. Yakuniy imtihonlar 6-dekabrdan boshlanadi.
Loyiha hamkor xorijiy universitetda to‘lov-kontrakt to‘lamasdan o‘qish imkonini beradi. Lekin talaba to‘lov-kontrakt asosida ta’lim olayotgan bo‘lsa, TDYUdagi kontrakt to‘lovini to‘laydi va boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxona va yashash xarajatlari)ni qoplaydi.
Eslatib o‘tamiz, dastur talabalari Gruziya universitetning talabalar turar joyiga joylashtirilmaydi. Tbilisida munosib turar joy topishni istagan talabalar quyidagi elektron pochtaga murojaaat qilishi mumkin: b.moghimi@ug.edu.ge
Ma’lumot uchun: Tbilisida o‘rtacha yashash narxi oyiga transport, ovqatlanish va dam olishni hisobga olganda 900-1100 larini (300-400 yevro) hamda uy-joyning taxminiy narxi joylashgan joyiga qarab 800-1500 lari (290-450 yevro)ni tashkil etadi.

Партнер ТГЮУ – Университет Грузии объявляет о программе академической мобильности для студентов 2-3 курсов
Для участия в программе кандидаты должны иметь GPA не менее 80% и владеть английским языком.
Студенты, желающие обучаться в зарубежном вузе по программе академической мобильности, должны до 25 октября представить в Управление по международному сотрудничеству ТГЮУ следующие документы:
1. Копия академической справки.
2. Копия личных данных паспорта для выезда за границу.
4. Диплом об окончании колледжа или лицея.
5. Другие сертификаты.
Список курсов английского языка, преподаваемых в Университете Грузии, можно найти по следующей ссылке: https://ug.edu.ge/en/study-programs
Участники программы получат возможность пройти обучение в Университете Грузии с 27 февраля по 6 октября 2023 года. Выпускные экзамены начнутся 6 декабря.
Проект позволяет обучаться в зарубежном университете-партнере без оплаты контракта. Вместе с тем, если студент учится в ТГЮУ на платно-контрактной основе, то сумма контракта, а также все другие расходы (транспорт, виза, страхование, общежитие и расходы на проживание) покрываются студентом.
Обратите внимание, что студенты программы не размещаются в студенческом общежитии университета. Студенты, которые хотят найти подходящее жилье в Тбилиси, могут связаться по следующему адресу электронной почты: b.moghimi@ug.edu.ge
Для справки: средняя стоимость проживания в Тбилиси составляет 900-1100 лари (300-400 евро) в месяц, включая транспорт, питание и отдых, а примерная стоимость жилья 800-1500 лари (290-450 евро) в зависимости от расположения.