TDYU hamkori bo‘lgan Gruziya universiteti (University of Georgia) 2-3-kurs talabalari uchun akademik mobillik dasturini e’lon qiladi
Dasturda ishtirok etish uchun nomzodlardan GPA 80% dan kam bo‘lmasligi va ingliz tilini bilishi talab qilinadi.
Xorijiy oliy ta’lim muassasasida akademik mobillik dasturi bo‘yicha o‘qishni istagan talabalar quyidagi hujjatlarni 25-oktabrga qadar TDYU Xalqaro hamkorlik boshqarmasiga taqdim etishi lozim:
3. Ingliz tilini bilish sertifikati (IELTS – 6.0).
4. Kollej yoki litseyni tamomlaganlik haqidagi diplom.
5. Boshqa sertifikatlar.
Gruziya universitetida o‘qitiladigan ingliz tili kurslari ro‘yxati bilan quyidagi link orqali tanishish mumkin: https://ug.edu.ge/en/study-programs
Dastur ishtirokchilari 2023-yil 27-fevraldan 6-oktabrga qadar Gruziya universitetida o‘qish imkoniga ega bo‘ladi. Yakuniy imtihonlar 6-dekabrdan boshlanadi.
Loyiha hamkor xorijiy universitetda to‘lov-kontrakt to‘lamasdan o‘qish imkonini beradi. Lekin talaba to‘lov-kontrakt asosida ta’lim olayotgan bo‘lsa, TDYUdagi kontrakt to‘lovini to‘laydi va boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxona va yashash xarajatlari)ni qoplaydi.
Eslatib o‘tamiz, dastur talabalari Gruziya universitetning talabalar turar joyiga joylashtirilmaydi. Tbilisida munosib turar joy topishni istagan talabalar quyidagi elektron pochtaga murojaaat qilishi mumkin: b.moghimi@ug.edu.ge
Ma’lumot uchun: Tbilisida o‘rtacha yashash narxi oyiga transport, ovqatlanish va dam olishni hisobga olganda 900-1100 larini (300-400 yevro) hamda uy-joyning taxminiy narxi joylashgan joyiga qarab 800-1500 lari (290-450 yevro)ni tashkil etadi.

TSUL partner - University of Georgia announces academic mobility program for 2-3 year students
To participate in the program, candidates must have a GPA of at least 80% and be proficient in English.
Students who wish to study at a foreign university under the academic mobility program must submit the following documents to TSUL Department of International Cooperation by October 25:
1. A copy of academic transcript.
2. A copy of a passport (with personal data for going abroad).
3. Certificate of English language proficiency.
4. College or high school diploma.
5. Other certificates.
A list of English courses taught at the University of Georgia can be found at the following link: https://ug.edu.ge/en/study-programs
Program participants will have the opportunity to study at the University of Georgia from February 27 to October 6, 2023. Graduation exams will begin on December 6.
The project allows students to study at a partner university abroad without paying a tuition fee. At the same time, if a student studies at TSUL on a paid contract basis, the fee amount as well as all other expenses (transportation, visa, insurance, dormitory and living expenses) are covered by the student.
Please note that students in the program are not housed in the university's student dormitory. Students who wish to find suitable accommodation in Tbilisi can contact the following email address: b.moghimi@ug.edu.ge
For reference: the average cost of accommodation in Tbilisi is 900-1100 GEL (300-400 euros) per month, including transportation, food and recreation, and the approximate cost of living is 800-1500 GEL (290-450 euros) depending on location.