TDYUda “Davlat tili — milliy ma’naviyatimiz timsoli” mavzusida insho va diktnatlar tanlovi o‘tkazildi
“Qadring baland bo‘lsin, ona tilim!” shiori ostidagi “Til haftaligi” doirasida o‘tkazilgan ijodiy ishlar tanlovi “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi tomonidan tashkil etildi.
Talabalarning ijodiy tafakkurini oshirish va ularning savodxonlik darajasini aniqlash maqsadida o‘tkazilgan tanlovda barcha bosqich talabalari ishtirok etdi.
Insho va diktant tanlovi g‘oliblari yaqin kunlarda universitetning rasmiy kanali orqali e’lon qilinadi.

В ТГЮУ проведен конкурс диктантов и сочинений на тему «Государственный язык – символ нашей национальной духовности»
Конкурс творческих работ, проведенный в рамках Недели языка под девизом «Да будет ценным родной язык!», организован кафедрой узбекского языка и литературы.
В конкурсе, направленном на определения уровня грамотности и творческого мышления студентов, приняли участи студенты всех курсов университета.
Победители конкурса диктантов и сочинений будут объявлены на официальном канале университета в ближайшее время.