“Zamonaviy Oʻzbekiston va Qozogʻiston huquqi: holati, xususiyatlari va rivojlanish istiqbollari” mavzusidagi oʻzbek-qozoq xalqaro forumi o‘tkazildi
Toshkent davlat yuridik universitetida tashkil etilgan forumda TDYU, Al-Farobiy nomidagi Qozoq milliy universiteti, Abay nomidagi Qozogʻiston milliy pedagogika universiteti, Akademik E.A.Buketov nomidagi Karaganda universiteti, M.Auezov nomidagi Janubiy Qozogʻiston davlat universiteti professor-o‘qituvchilari va talabalar ishtirok etdi.
Xalqaro anjumanda yurisprudensiyaga oid keng qamrovli masalalar muhokama qilinib, soʻnggi yillarda har ikki davlat tomonidan amalga oshirilayotgan konstitutsiyaviy islohotlar doirasida Qozogʻiston va Oʻzbekiston Respublikalari qonunchiligining holati va rivojlanish istiqbollari yuzasidan fikr almashildi.
Muhokamalarda ikki davlatning konstitutsiyaviy rivojlanish jarayoni va mavjud muammolar tahlil qilinib, ularga har tomonlama ilmiy baho berildi hamda milliy qonunchilikni takomillashtirish boʻyicha taklif va tavsiyalar ishlab chiqildi.
Forum doirasida “Xalqaro indekslangan jurnallarda maqolalar tayyorlash va chop etish vositalari” mavzusida vebinar va TDYUda tahsil olayotgan qozog‘stonlik talabalar bilan uchrashuvlar tashkil etildi.

International Uzbek-Kazakh Scientific and Practical Forum "The Law of Modern Uzbekistan and Kazakhstan: Status, Peculiarities and Development Prospects" has been conducted
The forum, conducted at Tashkent State University of Law, was attended by representatives of Al-Farabi Kazakh National University, Abai Kazakh National Pedagogical University, Buketov Karaganda University, M. Auezov South Kazakhstan State University.
At the international event they discussed comprehensive issues of jurisprudence and exchanged their views on the state and prospects of development of law in Kazakhstan and Uzbekistan within the framework of constitutional reforms, actively implemented in recent years by both countries.
In the course of the discussion, the current state and problems in the constitutional development of the two countries were analyzed, a comprehensive scientific assessment was given, and sound proposals and recommendations for improving national legislation were made.
This event included a webinar on "Tools for preparing and publishing articles in international indexed journals", as well as a meeting with students from Kazakhstan studying at TSUL.