TDYU vakillari THE Impact xalqaro reyting tashkiloti tomonidan o‘tkazilgan forumda ishtirok etdi
Ozarbayjonning Boku shahrida “Barqaror kelajak uchun hamkorlik” mavzusida xalqaro forum bo‘lib o‘tdi.
THE Impact xalqaro reyting tashkiloti tomonidan o‘tkazilgan xalqaro anjumanda Toshkent davlat yuridik universitetining ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Baxshillo Xodjayev va universitet professori Salomat Niyozova ishtirok etdi.
Nufuzli anjumanda barqaror rivojlanish maqsadlari va uning hozirgi kundagi dolzarb yo‘nalishlari, oliy ta’lim muassasalarining bu boradagi faoliyati va maqsadlar yo‘lidagi xalqaro hamkorlik masalalari muhokama qilindi.
Xalqaro forum doirasida TDYU vakillari THE xalqaro reyting tashkilotining O‘rta Osiyo va Ozarbayjon davlatlaridagi mintaqaviy direktori Lachin Italmazova, ekspertlar Hannah Peacock va Simon Markey bilan uchrashdi.
Uchrashuvda Toshkent davlat yuridik universitetining THE Impact xalqaro reytingidagi nufuzini yanada oshirish va strategik yo‘nalishlarni belgilash bo‘yicha fikr almashildi.

Representatives of TSUL took part in the forum of the international rating organization THE Impact
A Deputy Rector for Research and Innovation at TSUL - Bakhshillo Khojaev and university professor Salomat Niyozova took part in the international forum held by the international rating organization THE Impact.
The prestigious conference discussed the goals of sustainable development and its current trends, the activities of higher educational institutions in this direction, the issues of international cooperation on the path to achieve the goals.
In the framework of international forum the representatives of TSUL met with Regional Director of international rating organization THE in Central Asia and Azerbaijan Lachin Italmazova and experts Hannah Peacock and Simon Markey.
At the meeting, an exchange of views on further increasing the status of Tashkent State University of Law in the international ranking THE Impact and determination of strategic directions took place.