TDYU vakillari THE Impact xalqaro reyting tashkiloti tomonidan o‘tkazilgan forumda ishtirok etdi
Ozarbayjonning Boku shahrida “Barqaror kelajak uchun hamkorlik” mavzusida xalqaro forum bo‘lib o‘tdi.
THE Impact xalqaro reyting tashkiloti tomonidan o‘tkazilgan xalqaro anjumanda Toshkent davlat yuridik universitetining ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Baxshillo Xodjayev va universitet professori Salomat Niyozova ishtirok etdi.
Nufuzli anjumanda barqaror rivojlanish maqsadlari va uning hozirgi kundagi dolzarb yo‘nalishlari, oliy ta’lim muassasalarining bu boradagi faoliyati va maqsadlar yo‘lidagi xalqaro hamkorlik masalalari muhokama qilindi.
Xalqaro forum doirasida TDYU vakillari THE xalqaro reyting tashkilotining O‘rta Osiyo va Ozarbayjon davlatlaridagi mintaqaviy direktori Lachin Italmazova, ekspertlar Hannah Peacock va Simon Markey bilan uchrashdi.
Uchrashuvda Toshkent davlat yuridik universitetining THE Impact xalqaro reytingidagi nufuzini yanada oshirish va strategik yo‘nalishlarni belgilash bo‘yicha fikr almashildi.

Представители ТГЮУ приняли участие в форуме международной рейтинговой организации THE Impact
Проректор по научной работе и инновациям Ташкентского государственного юридического университета Бахшилло Ходжаев и профессор университета Саломат Ниёзова приняли участие в международном форуме, проводимой международной рейтинговой организацией THE Impact.
На престижной конференции обсуждались цели устойчивого развития и его актуальные направления, деятельность высших учебных заведений в этом направлении, вопросы международного сотрудничества на пути к достижению целей.
В рамках международного форума представители ТГЮУ встретились с региональным директором международной рейтинговой организации THE в Центральной Азии и Азербайджане Лачин Италмазовой, экспертами Ханной Пикок и Саймоном Марки.
На встрече состоялся обмен мнениями по дальнейшему повышению авторитета Ташкентского государственного юридического университета в международном рейтинге THE Impact и определению стратегических направлений.