USAID LRP ko‘magida TDYU va Luis Gvido Karli nomidagi ijtimoiy tadqiqotlar xalqaro universiteti o‘rtasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi
Xabaringiz bor, Toshkent davlat yuridik universiteti rektori Akbar Tashkulov boshchiligidagi delegatsiya tashrif bilan Italiya Respublikasiga Respublikasida bo‘lib turibdi. Tashrifning navbatdagi kunida USAID LRP ko‘magida TDYU rektori Akbar Tashkulov hamda Luis Gvido Karli nomidagi ijtimoiy tadqiqotlar xalqaro universitetining rektori Andrea Principi, xalqarolashtirish bo‘yicha professori Raffaele Marketti va Huquq maktabi ilmiy rahbari Lorenso Valeri o‘rtasida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda, shuningdek, Xorazm viloyat yuridik texnikumi direktori T.Ishmetov, Farg‘ona viloyat yuridik texnikumi direktori M.Toshmatova, Qoraqalpoq davlat universiteti yuridik fakulteti dekani E.Qutibayeva hamda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti vakillari ishtirok etdi.
Tadbir doirasida ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish, Toshkent davlat yuridik universiteti va Luis Gvido Karli nomidagi ijtimoiy tadqiqotlar xalqaro universiteti o‘rtasida anglashuv memorandumini imzolash masalalari masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, ikki oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida bakalavriat va magistratura bosqichi talabalari uchun qo‘shma ta’lim, akademik almashinuv dasturlarini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha fikr almashildi.
Ma’lumot uchun: Luis Gvido Karli nomidagi ijtimoiy tadqiqotlar xalqaro universiteti QS xalqaro reytingida dunyoning yetakchi universitetlari orasida siyosiy fanlar bo‘yicha 1-o‘rinni, yurisprudensiya bo‘yicha esa 81-o‘rinni egallaydi.

With the support of USAID LRP the establishment of cooperation between TSUL and the Luis Guido Carli Free International University of Social Studies has been discussed
As you know, a delegation headed by the rector of Tashkent State University of Law Akbar Tashkulov is visiting the Republic of Italy. On the next day of the visit with the support of USAID LRP, a meeting was organized between the rector of Tashkent State University of Law Akbar Tashkulov and the Rector of the Free International University of Social Studies named after Luis Guido Carli Andrea Principe, Vice-Rector for Internationalization Raffaele Marchetti and academic advisor Lorenzo Valeri.
The meeting was also attended by T. Ishmetov, director of the Khorezm Regional College of Law, M. Toshmatova, director of the Fergana Regional College of Law, E. Kutibaeva, dean of the Faculty of Law at The Karakalpak State University, as well as representatives of the University of World Economy and Diplomacy.
The event discussed the establishment of cooperation between the two institutions of higher education and the signing of a memorandum of understanding between Tashkent State University of Law and the Free International University of Social Studies named after Louis Guido Carli.
There was also an exchange of views on the implementation of joint educational programs and academic mobility programs for undergraduate and graduate students of the two institutions.
For reference: the Free International University of Social Studies named after Luiz Guido Carli ranks 1st in political sciences and 81st in jurisprudence among world universities in the international QS ranking.