USAID LRP ko‘magida TDYU va Luis Gvido Karli nomidagi ijtimoiy tadqiqotlar xalqaro universiteti o‘rtasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi
Xabaringiz bor, Toshkent davlat yuridik universiteti rektori Akbar Tashkulov boshchiligidagi delegatsiya tashrif bilan Italiya Respublikasiga Respublikasida bo‘lib turibdi. Tashrifning navbatdagi kunida USAID LRP ko‘magida TDYU rektori Akbar Tashkulov hamda Luis Gvido Karli nomidagi ijtimoiy tadqiqotlar xalqaro universitetining rektori Andrea Principi, xalqarolashtirish bo‘yicha professori Raffaele Marketti va Huquq maktabi ilmiy rahbari Lorenso Valeri o‘rtasida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda, shuningdek, Xorazm viloyat yuridik texnikumi direktori T.Ishmetov, Farg‘ona viloyat yuridik texnikumi direktori M.Toshmatova, Qoraqalpoq davlat universiteti yuridik fakulteti dekani E.Qutibayeva hamda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti vakillari ishtirok etdi.
Tadbir doirasida ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish, Toshkent davlat yuridik universiteti va Luis Gvido Karli nomidagi ijtimoiy tadqiqotlar xalqaro universiteti o‘rtasida anglashuv memorandumini imzolash masalalari masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, ikki oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida bakalavriat va magistratura bosqichi talabalari uchun qo‘shma ta’lim, akademik almashinuv dasturlarini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha fikr almashildi.
Ma’lumot uchun: Luis Gvido Karli nomidagi ijtimoiy tadqiqotlar xalqaro universiteti QS xalqaro reytingida dunyoning yetakchi universitetlari orasida siyosiy fanlar bo‘yicha 1-o‘rinni, yurisprudensiya bo‘yicha esa 81-o‘rinni egallaydi.

При поддержке USAID LRP обсуждены вопросы налаживания сотрудничества между ТГЮУ и Международным университетом социальных исследований имени Луиса Гвидо Карли
Как вы знаете, делегация во главе с ректором Ташкентского государственного юридического университета Акбаром Ташкуловым находится с визитом Итальянской Республике. В очередной день визита при поддержке USAID LRP была организована встреча между ректором ТГЮУ Акбаром Ташкуловым и ректором Свободного международного университета социальных исследований имени Луиса Гвидо Карли Андреа Принципе, проректором по интернационализации Раффаэле Маркетти и научным руководителем Лоренцо Валери.
Во встрече также приняли участие директор Хорезмского областного юридического техникума Т.Ишметов, директор Ферганского областного юридического техникума М.Тошматова, декан юридического факультета Каракалпакского государственного университета Е.Кутибаева, а также представители Университета мировой экономики и дипломатии.
В рамках мероприятия обсуждены вопросы налаживания сотрудничества между двумя высшими учебными заведениями и подписания меморандума о взаимопонимании между Ташкентским государственным юридическим университетом и Свободным международным университетом социальных исследований имени Луиса Гвидо Карли.
Также состоялся обмен мнениями по реализации совместных образовательных программ и программ академической мобильности для студентов и магистрантов двух высших учебных заведений.
Для справки: Свободный международный университет социальных исследований имени Луиса Гвидо Карли занимает 1-е место по политическим наукам и 81-е место по юриспруденции среди университетов мира в международном рейтинге QS.