2022-2023-o‘quv yili uchun maqsadli qabul parametrlari va qabul parametrlarining tillar kesimidagi taqsimoti Davlat test markazining my.dtm.uz saytiga joylashtirildi.
Endilikda abituriyentlar my.dtm.uz saytining “Oliy ta’lim muassasalarining bakalavriatiga qabul” bo‘limi orqali fanlar majmuasi va ketma-ketligi bir xil bo‘lgan beshtagacha bakalavriat ta’lim yo‘nalishini tanlashi mumkin.
Abituriyentlarni onlayn ro‘yxatga olish joriy yilning 20-iyuliga qadar (20-iyul kuni ham) davom etadi. Chet tilidan kasbiy (ijodiy) imtihon o‘tkaziladigan bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga ro‘yxatga olish esa 10-iyulga qadar (10-iyul kuni ham) amalga oshiriladi.
Mazkur muddat davomida abituriyentlar o‘z ma’lumotlarini o‘zgartirishi hamda chet tilidan milliy yoki xalqaro sertifikatga ega bo‘ladigan bo‘lsa, sertifikat ma’lumotlarini tizimga kiritishi mumkin.

Распределение параметров приема в разрезе языков размещено на сайте my.dtm.uz
На сайте Государственного центра тестирования my.dtm.uz размещены целевые параметры приема на 2022-2023 учебный год и распределение параметров приема по языкам.
Теперь абитуриенты могут выбрать до пяти специальностей бакалавриата с одинаковым набором дисциплин и последовательностей через раздел «Прием в бакалавриат высших учебных заведений» на сайте my.dtm.uz
Онлайн-регистрация продлится до 20 июля включительно. Регистрация на программу бакалавриата, которая предполагает профессиональный (творческий) экзамен по иностранному языку, открыта до 10 июля включительно.
В течение этого периода заявители могут изменить свою информацию и ввести в систему информацию о сертификате, если они имеют национальный или международный сертификат по иностранному языку.