TDYU va Kardiff universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Samimiy muloqot tarzida o‘tgan uchrashuvda universitetlar rahbariyati huquqning turli sohalarida magistratura bo‘yicha qo‘shma dasturlar va doktorantlar (PhD) tayyorlash yuzasidan turli dasturlarni yo‘lga qo‘yish, professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvi hamda ta’lim jarayonini tashkil etishda o‘zaro tajriba almashish masalalarini muhokama qildi.
Uchrashuv davomida muhokama qilingan ishlarni amalga oshirish yuzasidan ikki universitet o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Ma’lumot uchun: Kardiff universiteti 1883-yilda tashkil etilgan bo‘lib, universitetning 100 ortiq binolarida 40 ming nafarga yaqin talaba tahsil oladi. Ushbu oliy ta’lim muassasasi xalqaro reytinglarda turli sohalarda kadr yetishtirish bo‘yicha TOP-100 universitetlar qatorida turadi.

Подписан меморандум о сотрудничестве между ТГЮУ и Cardiff University
Делегация Ташкентского государственного юридического университета во главе с Акбаром Ташкуловым в ходе визита в Великобританию встретилась с руководством Cardiff University.
Следует отметить, что делегация была тепло встречена руководством Cardiff University.
В ходе встречи, которая прошла в форме открытого диалога, состоялся обмен мнениями по вопросам организации совместных программ для магистрантов и докторантов (PhD) по различным отраслям права, обмена профессорами и студентами, а также обмена опытом по организации учебного процесса.
Между двумя университетами был подписан меморандум о сотрудничестве для реализации вопросов, обсужденных в ходе встречи.
Для справки: Cardiff University был основан в 1883 году, в нем обучается около 40 000 студентов в более чем 100 зданиях. Это высшее учебное заведение входит в ТОП-100 университетов в международных рейтингах по подготовке кадров по разным направлениям.