TDYU va Buyuk Britaniyaning Oliy ta’lim sifatini ta’minlash agentligi o‘rtasida hamkorlik yo‘lga qo‘yiladi
Toshkent davlat yuridik universiteti rektori Akbar Tashkulov boshchiligidagi universitet delegatsiyasining Buyuk Britaniyaga tashrifi davom etmoqda.
Tashrifning navbatdagi kunida delegatsiya a’zolari Buyuk Britaniyaning Oliy ta’lim sifatini ta’minlash agentligi (The Quality Assurance Agency for Higher Education (QAA))ning xalqaro va professional xizmat bo‘yicha direktori, professor Stefani Senford, akkreditatsiyalash va konsalting departamenti boshlig‘i Alisan Fels hamda biznesni rivojlantirish direktori Julie Till bilan muzokara o‘tkazdi.
Uchrashuvda Toshkent davlat yuridik universitetidagi ta’lim jarayonlarini xalqaro standartlarga muvofiqlashtirish jarayonlarini mazkur yilning iyul oyidan boshlash, bunda QAA tomonidan konsultativ va boshqa amaliy ko‘mak faoliyatini joriy etish, professor-o‘qituvchilar uchun seminar-treninglar tashkil etish hamda ta’lim sifatini sertifikatlash va akkreditasiyadan o‘tkazish masalalari muhokama qilindi.
Ma’lumot uchun, Buyuk Britaniyaning Oliy ta’lim sifatini ta’minlash agentligi (The Quality Assurance Agency for Higher Education (QAA)) ta’lim sifatni ta’minlash bo‘yicha jahonning nufuzli ekspert tashkiloti hisoblanadi. Oliy ta’lim provayderlari va ushbu tizimni tartibga soluvchi tashkilotlar ta’lim sifati va standartlarni saqlab qolish va yaxshilash bo‘yicha ushbu agentlikka to‘liq ishonadi. Mazkur mustaqil tashkilot Buyuk Britaniya oliy ta’lim tizimi va uning xalqaro nufuzini yanada oshirish uchun butun dunyo bo‘ylab hukumatlar, agentliklar va muassasalar bilan hamkorlikni amalga oshiradi.

A partnership will be established between TSUL and the UK Higher Education Quality Assurance Agency
The visit of the university delegation headed by the rector of Tashkent State Law University Akbar Tashkulov to the UK continues.
On the next day of the visit, the delegation members conducted talks with the Director of International and Professional Services of the Quality Assurance Agency for Higher Education (QAA), Professor Stephanie Sanford, Head of Accreditation and Consulting Alison Fels, and Julie Till, Director Business Development.
At the meeting, issues of coordinating educational processes at Tashkent State University of Law with international standards, certification and accreditation of the quality of education were discussed. Following the talks, the parties agreed to establish cooperation in this area in the coming days.
For reference: The Quality Assurance Agency for Higher Education (QAA) is the world's leading expert organization for quality assurance in education. Higher education providers and the organizations that regulate this system have full confidence in this agency to maintain and improve the quality and standards of education. This independent organization works with governments, agencies and institutions around the world to further improve the UK higher education system and its international reputation.