TDYU va Singapurning nufuzli oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi
O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi delegatsiyasi Singapurga tashrif buyurdi.
Tashrif doirasida delegatsiya a’zolari, xususan, Toshkent davlat yuridik universiteti prorektori Axtam Yakubov Singapur menejment universiteti (Singapore Management University) va Singapur Milliy universiteti (National University of Singapore)da bo‘lib, ushbu ta’lim muassasalarining rahbariyati bilan uchrashdi.
Uchrashuvlarda TDYU va mazkur nufuzli universitetlar o‘rtasida sun’iy intellekt, raqamli texnologiyalar va huquqiy innovatsiyalar bo‘yicha magistratura bosqichi uchun qo‘shma ta’lim dasturlarini, professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvi dasturlarini yo‘lga qo‘yish, hamkorlikda xalqaro va qiyosiy huquq sohasida qo‘shma tadqiqotlarni amalga oshirish hamda xalqaro ilmiy konferensiya va forumlarni tashkil etish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, delegatsiya a’zolari ikki oliy ta’lim muassasasida yaratilgan sharoitlar bilan tanishib, zamonaviy ta’limga xos yondashuvlar, innovatsion arxitektura va Singapur ta’limining ilg‘or tajribalarini o‘rgandi.

Обсуждены вопросы налаживания сотрудничества между ТГЮУ и ведущими высшими учебными заведениями Сингапура
Делегация Министерства юстиции Республики Узбекистан посетила Сингапур.
В ходе визита члены делегации, в частности проректор Ташкентского государственного юридического университета Ахтам Якубов, побывали в Сингапурском университете менеджмента (Singapore Management University) и Национальном университете Сингапура (National University of Singapore), где встретились с руководством данных учебных заведений.
На встречах были обсуждены вопросы реализации совместных образовательных программ магистратуры по направлениям искусственного интеллекта, цифровых технологий и правовых инноваций, организации программ академического обмена преподавателями и студентами, проведения совместных научных исследований в области международного и сравнительного права, а также организации международных научных конференций и форумов.
Кроме того, члены делегации ознакомились с условиями, созданными в двух университетах, изучили современные подходы к обучению, инновационную архитектуру и передовой опыт сингапурского образования.