Xabaringiz bor, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Ma’muriy islohotlar doirasida adliya organlari va muassasalarining mas’uliyatini yanada oshirish hamda ixcham boshqaruv tizimini shakllantirish to‘g‘risida”gi Farmoniga ko‘ra, Namangan va Samarqand viloyatlari yuridik texnikumlari negizida Toshkent davlat yuridik universitetining akademik litseylarini tashkil qilish belgilangan.
Shu munosabat bilan Samarqand viloyati yuridik texnikumi negizida TDYU qoshidagi akademik litsey tashkil etildi.
Toshkent davlat yuridik universiteti rektori v.v.b., yuridik fanlari doktori, professor Islambek Rustambekov mazkur akademik litseyga tashrif buyurib, muassasada yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik borasida qilinayotgan ishlar bilan tanishdi.
Tashrif davomida akademik litseyning moddiy-texnik bazasini yaxshilash, o‘qitish metodikasini takomillashtirish, muassasada o‘quvchilarning sifatli ta’lim olishi uchun zarur sharoit va imkoniyatlarni yaratish masalalari muhokama qilindi.
I.Rustambekov Samarqand viloyatiga safari doirasida Imom Buxoriy xalqaro ilmiy-tadqiqot markazida ham boʻlib, bu yerda olib borilayotgan ilmiy tadqiqotlar bilan tanishdi.

The Academic Lyceum under Tashkent State University of Law has also been established in Samarkand
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan "On further increase of responsibility and formation of compact system of management of bodies and institutions of justice in the framework of administrative reforms" on the basis of law colleges of Namangan and Samarkand regions it is envisaged to create academic lyceums of Tashkent State University of Law.
In this regard, the Academic Lyceum under TSUL was established on the basis of the Law college of Samarkand region.
Professor Islambek Rustambekov, the Acting Rector of Tashkent State University of Law, visited this Academic Lyceum and familiarized with the processes of preparation for the new academic year.
During the visit, the issues of improving the material and technical base of the academic lyceum, improving teaching methods, creating necessary conditions and opportunities in the institution for students to receive quality education were discussed.
Within the framework of his trip to Samarkand region, I.Rustambekov also visited the Imam Bukhari International Research Center and got acquainted with the scientific research conducted there.