Buyuk Britaniyaning eng nufuzli xalqaro reyting tashkiloti “Times Higher Education World Impact Ranking — 2024” natijalari e’lon qilindi. Bu yil ushbu xalqaro reytingda dunyoning 125 ta davlatidan 2152 ga yaqin universitet ishtirok etdi. Shular orasidan Toshkent davlat yuridik universiteti jahon miqyosida 401-o‘rinni egallab, TOP-500 ro‘yxatiga kiritildi. Bu ko‘rsatkich bilan TDYU o‘tgan yilga nisbatan 400 pog‘ona ko‘tarildi.
Xalqaro reyting natijalariga ko‘ra, TDYU xalqaro miqyosda quyidagi yo‘nalishlarda yuqori ko‘rsatkichlarni egalladi:

ТГЮУ вошел в топ — 500 международного рейтинга Times Higher Education World Impact Ranking-2024
Объявлены результаты рейтинга " Times Higher Education World Impact Ranking-2024", организованного самой престижной международной рейтинговой организацией Великобритании . В этом году в рейтинге приняли участие около 2152 высших образовательных учреждений из 125 стран мира. Среди них Ташкентский государственный юридический университет занял 401 место, тем самым заняв место в топ-500. С этим показателем TГЮУ вырос на 400 позиций по сравнению с прошлым годом.
По результатам международного рейтинга ТГЮУ занял высокие позиции на международном уровне по следующим направлениям: