O‘qituvchining sha’ni va qadr-qimmati davlat himoyasida
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Iste’dodli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash “Ulug’bek” jamg’armasi tomonidan shu mavzuda ma’naviy-ma’rifiy tadbir tashkil etildi.
Jamg’armaning ma’ruzalar zalida o‘tkazilgan tadbirda Toshkent davlat yuridik universiteti O‘zbek tili va adabiyoti kafedrasi professor-o‘qituvchilari Nasiba Niyazova, Gulnora Gulyamova, TDYU magistrlari Jamshid Mamajanov, Asadbek Zairov ma’ruza qildilar.
Tadbirda Toshkent shahrida joylashgan 6 ta oliy ta’lim muassasalarining 35 yoshgacha bo‘lgan 200 ga yaqin professor-o‘qituvchilari, bo‘lim boshliqlari, tadqiqotchilari, doktorantlari va magistrlari ishtirok etdi.

The Ministry of Higher Education, Science and Innovation and the Foundation "Ulugbek" organized a spiritual and educational event to support talented youth.
At the event, held in the lecture hall of the foundation, lecturers from the department of Uzbek language and literature of Tashkent State University of Law - Nasiba Niyazova, Gulnara Gulyamova, masters of TSUL - Jamshid Mamazhanov, Asadbek Zairov made presentations.
The event was attended by 200 teachers, researchers, doctoral students and undergraduates under the age of 35 from 6 higher educational institutions of the city of Tashkent.
Specialists from 13 regional higher educational institutions also attended the event via the ZOOM platform.