O‘quv rejalarini xalqaro standartlarga moslashtirish orqali tranformatsiya qilish bo‘yicha seminar-trening o‘tkazildi
Toshkent davlat yuridik universiteti Transaformatsiya bo‘limi tashabbusi bilan “Mintaqaviy Muloqot” xalqaro nodavlat-notijorat tashkiloti bilan hamkorlikda o‘tkazilgan treningni buyuk britaniyalik ekspert Richard Grayms olib bordi.
Mashg‘ulotda O‘quv-uslubiy boshqarma va Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi xodimlari, fakultet dekanlarining o‘quv ishlari bo‘yicha o‘rinbosarlari, kafedralarning o‘quvga mas’ul bo‘lgan professor-o‘qituvchilari ishtirok etdi.
Seminar-treningda o‘quv rejalarida ta’lim dasturidan kutilayotgan natijalarni belgilashning ahamiyati, o‘quv rejalari va o‘quv dasturlaridagi natijalar o‘rtasidagi o‘zaro muvofiqlikning ahamiyati, o‘quv rejalari va o‘quv dasturlarini xaritalash (corriculum mapping) tartibi hamda bularning Buyuk Britaniyaning Oliy ta’lim sifatini ta’minlash agentligi (QAA) tomonidan dasturiy akkreditatsiyadan o‘tkazishdagi o‘rni haqida ma’lumotlar berildi.

Проведен семинар-тренинг по трансформации учебных планов путем их адаптации к международным стандартам
Тренинг, организованный по инициативе отделом трансформации Ташкентского государственного юридического университета совместно с международной негосударственной некоммерческой организацией «Региональный диалог», провел британский эксперт Ричард Граймс.
В обучении приняли участие сотрудники Учебно-методического отдела и отдела контроля качества образования, заместители деканов факультета по учебной работе, преподаватели кафедр, ответственных за учебную работу.
На семинаре-тренинге предоставлена информация о важности определения ожидаемых результатов от образовательной программы в учебных планах, важности соответствия результатов учебных планов результатам образовательной программы, порядке составления corriculum mapping, а также роли в аккредитации программы Агентством по обеспечению качества высшего образования Великобритании (QAA).