O‘quv rejalarini xalqaro standartlarga moslashtirish orqali tranformatsiya qilish bo‘yicha seminar-trening o‘tkazildi
Toshkent davlat yuridik universiteti Transaformatsiya bo‘limi tashabbusi bilan “Mintaqaviy Muloqot” xalqaro nodavlat-notijorat tashkiloti bilan hamkorlikda o‘tkazilgan treningni buyuk britaniyalik ekspert Richard Grayms olib bordi.
Mashg‘ulotda O‘quv-uslubiy boshqarma va Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi xodimlari, fakultet dekanlarining o‘quv ishlari bo‘yicha o‘rinbosarlari, kafedralarning o‘quvga mas’ul bo‘lgan professor-o‘qituvchilari ishtirok etdi.
Seminar-treningda o‘quv rejalarida ta’lim dasturidan kutilayotgan natijalarni belgilashning ahamiyati, o‘quv rejalari va o‘quv dasturlaridagi natijalar o‘rtasidagi o‘zaro muvofiqlikning ahamiyati, o‘quv rejalari va o‘quv dasturlarini xaritalash (corriculum mapping) tartibi hamda bularning Buyuk Britaniyaning Oliy ta’lim sifatini ta’minlash agentligi (QAA) tomonidan dasturiy akkreditatsiyadan o‘tkazishdagi o‘rni haqida ma’lumotlar berildi.

A seminar training on curriculum transformation by adapting it to international standards has been conducted
The training, organised on the initiative of the Transformation Department of Tashkent State University of Law together with the international non-governmental non-profit organisation - Regional Dialogue, was conducted by Richard Grimes, a British expert.
The training was attended by staff of the Teaching and Methodological Department and the Education Quality Control Department, deputy deans of the faculty for academic affairs, and teachers of the departments responsible for academic affairs.
The seminar training provided information on the importance of defining the expected results of the educational programme in curricula, the importance of matching the results of curricula with the results of the educational programme, the procedure of curriculum mapping, as well as the role in the accreditation of the programme by the Quality Assurance Agency for Higher Education of Great Britain (QAA).