Italiyada TDYU ijobiy tajribasi haqida taqdimot oʻtkazildi
Dunyoning TOP–1000 oliy ta’lim muassasalari roʻyxatiga kiruvchi Italiyaning Bari shahri Universiteti (UniBA)da Toshkent davlat yuridik universiteti talabalarini yetakchi xorijiy mamlakatlar universitetlari bilan amalga oshirilayotgan akademik almashinuv, magistratura (LLM) va doktorantura(PhD) dasturlariga tayyorlash boʻyicha ijobiy tajriba haqida taqdimot oʻtkazildi.
Tadbirda TDYU Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori Baxshillo Xodjayev talabalarga xorijiy tillar, akademik yozuv (Legal Writing), xorijiy mamlakatlar huquq asoslarini oʻrgatishda zamonaviy yondashuv va usullari haqida ma’lumot berdi. Bundan tashqari, taqdimotda TDYUda bir necha yil faoliyat yuritgan Boston College Law School professori E. Joan Blum va “Regional Dialogue” xalqaro NNT Oʻzbekistondagi filiali direktori Petra Gorjup soʻzga chiqishdi. Universitetimizda amalga oshirilgan ishlarga taqdimot ishtirokchilari tomonidan yuqori baho berildi.
Ma’lumot uchun: har yili 70 nafardan ortiq TDYU talabalari akademik almashinuv dasturlari doirasida 6 oygacha boʻlgan muddatga yetakchi xorijiy mamlakatlar universitetlariga oʻqishga yuboriladi. Shuningdek 100 nafardan ortiq TDYU bitiruvchilari chet elda oʻqishni davom ettiradi.

В Италии прошла презентация об успешной деятельности ТГЮУ
Ташкентский государственный юридический университет успешно представил свой опыт подготовки студентов к международным академическим обменам, программам магистратуры (LLM) и докторантуры (PhD) на презентации в одном из ведущих университетов Италии – UniBA (Бари), который входит в топ-1000 лучших университетов мира.
На мероприятии проректор ТГЮУ по научной работе и инновациям Бахшилло Ходжаев поделился с аудиторией современными методиками преподавания иностранных языков, юридического письма и основ права зарубежных стран. К обсуждению также подключились ведущие эксперты: профессор юридической школы Бостонского колледжа "Boston College Law School" Е. Джоан Блум, имеющий опыт работы в ТГЮУ, и директор филиала международной ННО "Regional Dialogue" в Узбекистане Петра Горжуп. Участники презентации высоко оценили успехи ТГЮУ в подготовке студентов к международному сотрудничеству.
Для справки: ежегодно более 70 студентов ТГЮУ направляются на обучение в ведущие зарубежные вузы сроком до 6 месяцев в рамках программ академического обмена. Кроме того, более 100 выпускников ТГЮУ продолжают свой образовательный путь за рубежом, получая магистерские и докторские степени в престижных университетах мира.