TDYUda “Lotin yozuviga asoslangan o‘zbek alifbosiga o‘tishdagi muammo va yechimlar” mavzusida davra suhbati o‘tkaziladi
Filologiya fanlari doktori Shuhrat Ko‘chimov ilmiy maktabi doirasida tashkil etilayotgan anjuman 20-sentabr 14:00 da TDYU 3-bino 221-xonada boshlanadi.
Davra suhbatida lotin yozuviga asoslangan o‘zbek alifbosini takomillashtirish bo‘yicha faoliyat olib borayotgan ziyolilar, olimlar, soha mutaxassislari va keng jamoatchilik vakillari ishtirok etadi.
Davra suhbatining taklif etilgan mehmoni — filologiya fanlari doktori, professor, O‘zbekiston Fanlar akademiyasi O‘zbek tili, adabiyoti va folklori instituti direktori Nizomiddin Mahmudov.

В ТГЮУ пройдет круглый стол на тему «Проблемы и решения при переходе на узбекский алфавит на латинской графике»
Мероприятие, организованное в рамках научной школы доктора филологических наук Шухрата Кучимова, начнется 20 сентября в 14:00 в аудитории №221 здания №3 ТГЮУ.
В круглом столе примут участие ученые, эксперты сферы, ведущие деятельность в области совершенствования узбекского алфавита на латинской графике, а также представители широкой общественности.
Приглашенный гость круглого стола – доктор филологических наук, профессор, директор Института узбекского языка, литературы и фольклора Академии наук Узбекистана Низомиддин Махмудов.