Toshkent davlat yuridik universitetida “Yuridik xizmatlar va yuridik kasblar bozorini tartibga solish: Germaniya, Buyuk Britaniya, Polsha va Slovakiya misolida” mavzusida ochiq ma’ruza o‘tkaziladi.
O‘zbekiston Respublikasi Advokatlar palatasi, “Jinoiy odil sudlov” fakulteti hamda “Sud, huquqni muhofaza qiluvchi organlar va advokatura” kafedrasi tashabbusi bilan tashkil etilayotgan ma’ruzani Germaniya Advokatlar palatasining xalqaro huquqiy hamkorlik bo‘yicha direktori doktor Veronika Horrer olib boradi.
Ma’ruzada advokatura sohasiga oid xorijiy tajriba bo‘yicha ma’lumot beriladi.
Tadbir 8-fevral 14:30 dan boshlab TDYU 1-bino Kengashlar xonasida o‘tkaziladi.
Ma’lumot uchun: Dr. Veronika Horrer Germaniya, Ukraina va Avstraliyada huquq bo‘yicha ta’lim olgan. 2007-yilda Germaniyada advokatlik maqomiga ega bo‘lgan. 2016-yilda “Rossiya Federatsiyasida sudlarning mustaqilligi” mavzusidagi dissertatsiyasi uchun doktorlik unvonini qo‘lga kiritgan. Doktor Horrer Yevropada Xavfsizlik va Hamkorlik Tashkiloti (YXHT), Yevropa Kengashi va Venetsiya Komissiyasining mustaqil eksperti sifatida faoliyat yuritgan.

An open lecture will be organized with the participation of the Director of the Department of International Legal Cooperation of the Chamber of Lawyers in Germany
Tashkent State University of Law will hold an open lecture on "Regulation of the market of legal services and legal professions: the example of Germany, Britain, Poland and Slovakia".
The lecture, organized on the initiative of the Chamber of Lawyers of the Republic of Uzbekistan, Faculty of Criminal Justice, Department of Court, Law Enforcement and Advocacy, will be held by Dr. Veronica Horrer, Director of International Legal Cooperation Department of the Chamber of Lawyers in Germany.
The lecture will provide information on foreign experience in the sphere of advocacy.
The event will be held on February 8, at 14:30 (the conference hall, building 1, TSUL).
For information: Dr. Veronica Horrer has studied law in Germany, Ukraine, and Australia. In 2007, she received the status of a lawyer in Germany. In 2016, he received the title of doctor for his dissertation on "Independence of Courts in the Russian Federation." Dr. Horrer has served as an independent expert for the Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE), the Council of Europe, and the Venice Commission.