Tanlovda Toshkent davlat yuridik universiteti talabalari oʻzlarining kreativ gʻoyalarga asoslangan materiallari bilan ishtirok etishi mumkin.
Ijodiy materiallar tanloviga topshiriladigan ijodiy materiallar fuqarolarni 2023-yil 30-aprel kuni o‘tkaziladigan O‘zbekiston Respublikasi referendumida faol ishtirok etishga targ'ib qilishga qaratilgan bo'lishi lozim.
Ijodiy mаteriаllаr tаnlovi quyidagi yoʻnalishlarda o‘tkaziladi:
• plakat dizayni;
• videorolik;
• ijtimoiy tarmoq uchun post.
Tanlovga taqdim etiladigan materiallarga qoʻyiladigan talablar:
– plakat dizayni А2 formatda (594 x 420 mm) boʻlishi kerak;
– videorolik davomiyligi 1 daqiqa 30 soniyadan oshmasligi kerak. Bunda istalgan qurilma, jumladan, telefon kamerasida suratga olingan videoroliklar ham qabul qilinadi;
– ijtimoiy tarmoq uchun post matni 4000 bosma belgidan ortib ketmasligi va post 1–2 ta foto bilan birgalikda taqdim etilishi kerak.
Tanlov g‘olib va sovrindorlari quyidagicha mukofotlanadi (har bir yoʻnalish boʻyicha):
• 1-oʻrin — 1 000 000 soʻm;
• 2-oʻrin— 750 000 soʻm;
• 3-oʻrin— 500 000 soʻm.
Tanlovda ishtirok etishni istaganlar tanlov yoʻnalishlariga muvofiq tayyorlangan materiallarni 15-aprelga qadar mazkur linkda koʻrsatilgan onlayn shaklni toʻldirgan holda topshirishi kerak: https://forms.gle/shp57FnxwDMHupZS7
Tanlov uchun taqdim etilgan materiallar Justy.uz va Facebook ijtimoiy tarmoqlaridagi universitetning rasmiy sahifalarida e’lon qilinadi. 24-aprel 16.00 dan keyin har bir postga qoʻyilgan ijobiy layklar soni hisoblab chiqiladi. Bu jarayonda Justy.uz ijtimoiy tarmogʻida toʻplangan 1 ta ijobiy layk uchun 2 ball, Facebook ijtimoiy tarmogʻida toʻplangan 1 ta ijobiy layk uchun 1 ball beriladi.
Shuningdek, materiallar hakamlar hay’ati a’zolari tomonidan 100 ballik tizimda baholanadi va ijtimoy tarmoqlardagi layklar soni asosida hisoblangan ballar bilan qoʻshilib, yakuniy natija aniqlanadi.
Tanlov yakuniga koʻra, har bir yoʻnalish boʻyicha eng yuqori natijani qayd etgan 3 nafar ishtirokchi pul mukofotlari bilan taqdirlanadi.

Ташкентский государственный юридический университет объявляет конкурс творческих материалов на тему «Мен бефарк эмасман»
В конкурсе могут принять участие студенты ТГЮУ с материалами, основанными на их креативных идеях.
Работы, представляемые на конкурс творческих материалов, должны быть направлены на побуждение граждан к активному участию в референдуме Республики Узбекистан, который состоится 30 апреля 2023 года.
Конкурс творческих материалов будет проходить по следующим направлениям:
• дизайн плаката;
• видеоролик;
• пост для социальных сетей.
Требования к материалам, представляемым на конкурс:
- дизайн плаката должен быть в формате А2 (594 х 420 мм);
- продолжительность ролика не должна превышать 1 минуты 30 секунд. При этом принимаются видеоролики, снятые на любые устройства, включая на камеру телефона;
- текст поста для социальной сети не должен превышать 4000 знаков. Также пост должен быть представлен вместе с 1-2 фотографиями.
Победители конкурса награждаются следующим образом (по каждому направлению):
• 1 000 000 сумов за 1-е место;
• 750 000 сумов за 2-е место;
• 500 000 сумов за 3-е место.
Желающие принять участие в конкурсе должны до 15 апреля представить материалы, подготовленные в соответствии с направлениями конкурса, заполнив онлайн-форму по ссылке: https://forms.gle/shp57FnxwDMHupZS7
Полученные материалы будут опубликованы на официальных страницах университета, в социальных сетях Justy.uz и Facebook. После 16:00 24 апреля 2023 года будет подсчитано количество лайков, поставленных на каждый пост. При этом за 1 лайк, собранный в социальной сети Justy.uz, начисляется как 2 балла, за 1 лайк, собранный в социальной сети Facebook, – 1 балл.
Также материалы оцениваются членами жюри по 100-балльной системе, а окончательный результат определяется путем сложения баллов, рассчитанных на основе количества лайков в социальных сетях и оценки жюри.
По итогам конкурса 3 участника по каждому направлению, набравшие максимальный балл, награждаются денежными призами.