Tanlovda Toshkent davlat yuridik universiteti talabalari oʻzlarining kreativ gʻoyalarga asoslangan materiallari bilan ishtirok etishi mumkin.
Ijodiy materiallar tanloviga topshiriladigan ijodiy materiallar fuqarolarni 2023-yil 30-aprel kuni o‘tkaziladigan O‘zbekiston Respublikasi referendumida faol ishtirok etishga targ'ib qilishga qaratilgan bo'lishi lozim.
Ijodiy mаteriаllаr tаnlovi quyidagi yoʻnalishlarda o‘tkaziladi:
• plakat dizayni;
• videorolik;
• ijtimoiy tarmoq uchun post.
Tanlovga taqdim etiladigan materiallarga qoʻyiladigan talablar:
– plakat dizayni А2 formatda (594 x 420 mm) boʻlishi kerak;
– videorolik davomiyligi 1 daqiqa 30 soniyadan oshmasligi kerak. Bunda istalgan qurilma, jumladan, telefon kamerasida suratga olingan videoroliklar ham qabul qilinadi;
– ijtimoiy tarmoq uchun post matni 4000 bosma belgidan ortib ketmasligi va post 1–2 ta foto bilan birgalikda taqdim etilishi kerak.
Tanlov g‘olib va sovrindorlari quyidagicha mukofotlanadi (har bir yoʻnalish boʻyicha):
• 1-oʻrin — 1 000 000 soʻm;
• 2-oʻrin— 750 000 soʻm;
• 3-oʻrin— 500 000 soʻm.
Tanlovda ishtirok etishni istaganlar tanlov yoʻnalishlariga muvofiq tayyorlangan materiallarni 15-aprelga qadar mazkur linkda koʻrsatilgan onlayn shaklni toʻldirgan holda topshirishi kerak: https://forms.gle/shp57FnxwDMHupZS7
Tanlov uchun taqdim etilgan materiallar Justy.uz va Facebook ijtimoiy tarmoqlaridagi universitetning rasmiy sahifalarida e’lon qilinadi. 24-aprel 16.00 dan keyin har bir postga qoʻyilgan ijobiy layklar soni hisoblab chiqiladi. Bu jarayonda Justy.uz ijtimoiy tarmogʻida toʻplangan 1 ta ijobiy layk uchun 2 ball, Facebook ijtimoiy tarmogʻida toʻplangan 1 ta ijobiy layk uchun 1 ball beriladi.
Shuningdek, materiallar hakamlar hay’ati a’zolari tomonidan 100 ballik tizimda baholanadi va ijtimoy tarmoqlardagi layklar soni asosida hisoblangan ballar bilan qoʻshilib, yakuniy natija aniqlanadi.
Tanlov yakuniga koʻra, har bir yoʻnalish boʻyicha eng yuqori natijani qayd etgan 3 nafar ishtirokchi pul mukofotlari bilan taqdirlanadi.

Students of Tashkent State University of Law can participate in the contest with materials based on their creative ideas.
The works submitted to the contest of creative materials should be aimed at encouraging citizens to actively participate in the referendum of the Republic of Uzbekistan, which will be held on April 30, 2023.
The contest of creative materials will be held in the following directions:
• Poster design;
• Video material;
• Post for social network.
Requirements for materials submitted to the contest:
– poster design should be in A2 format (594 x 420 mm);
– the duration of the video should not exceed 1 minute 30 seconds. It accepts any device, including videos recorded on a phone camera;
– the text of the post for the social network should not exceed 4000 characters and the post should be presented together with 1-2 photos.
The winners and of the contest will be awarded as follows (in each category):
• 1st place - 1,000,000 UZS;
• 2nd place - 750,000 UZS;
• 3rd place - 500,000 UZS.
Those who want to participate in the contest should submit the materials prepared in accordance with the contest directions by April 15, filling out the online form at this link: https://forms.gle/shp57FnxwDMHupZS7
Materials submitted for the contest will be published on the university's official pages on Justy.uz and Facebook. After April 24, 16.00, the number of positive likes for each post will be counted. In this process, 2 points are given for 1 positive like collected on Justy.uz and 1 point is given for 1 positive like collected on Facebook.
Also, the materials are evaluated by the members of the jury in a 100-point system, and the final result is determined by adding the points calculated based on the number of likes in social networks.
According to the result of the contest, 3 participants in each direction, who recorded the highest result, will be awarded with cash prizes.