Toshkent davlat yuridik universiteti Kovorking markazida TechnoWays texnologik rivojlanish marafonining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektor B.Xodjayev so‘zga chiqib, marafonning maqsadi va uni o‘tkazish tartibi haqida qisqacha ma’lumot berdi hamda marafonni ochiq deb eʼlon qildi.
Shuningdek, marosim davomida TDYU Huquqiy tashabbuslar va innovatsiyalar markazi direktori S.Latipov tomonidan “Startap uchun gʻoyani qayerdan topish mumkin?” nomli mavzuda seminar-trening o‘tkazildi.
Seminar-trening davomida startap loyihalarni boshlash uchun g‘oyalarni izlab topish, xizmatlar bozori muammolarini o‘rganish va boshqa shu kabi masalalar bo‘yicha foydali ma’lumotlar berildi.

Стартовал марафон технологических разработок TechnoWays
В коворкинг-центре Ташкентского государственного юридического университета состоялась церемония открытия марафона технологических разработок TechnoWays.
Выступивший на мероприятии проректор по научной работе и инновациям Б.Ходжаев предоставил краткую информацию о цели марафона и порядке его проведения, после чего объявил марафон открытым.
Также во время церемонии проведен семинар-тренинг директора Центра правовых инициатив и инноваций ТГЮУ С. Латипова на тему «Где найти идею для стартапа?».
В ходе семинара-тренинга была предоставлена полезная информация по поиску идей для запуска стартап-проектов, изучению проблем рынка услуг и другим подобным вопросам.