Toshkent davlat yuridik universitetida tayanch doktorantlar va doktorantlar tomonidan “Ayolning ilm-fanda tutgan o‘rni” mavzusidagi davra suhbati tashkil etildi.
Tadbirda Toshkent davlat yuridik universitetining o‘quv ishlar bo‘yicha prorektori — universitet qoshidagi akademik litsey direktori Islombek Rustambekov, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati Muxtabar Xusanova, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi huzuridagi Yoshlar Parlamenti raisining o‘rinbosari Shahnoza Joldasova, universitetning Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha maslahat kengashi raisi Umida Xaydarova, Yosh olimlar kengashi raisi Liliya Achilova, tayanch doktorantlari va doktorantlari, talabalar ishtirok etdi.
Davra suhbatida ayollarning jamiyat rivojida tutgan o‘rni, ularning ta’lim olish huquqi, ayol huquqlarini himoya qilish to‘g‘risidagi xalqaro huquqiy hujjatlar, barcha sohalar, xususan, ilm-fanda xotin-qizlarga berilayotgan imkoniyatlar xususida so‘z yurirtildi.

В Ташкентском государственном юридическом университете базовыми докторантами и докторантами организован круглый стол на тему «Роль женщины в науке».
В мероприятии приняли участие проректор по учебной работе Ташкентского государственного юридического университета – директор академического лицея Исломбек Рустамбеков, депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса Мухтабар Хусанова, заместитель председателя Молодежного парламента при Законодательной палате Олий Мажлиса Шахноза Жолдасова, председатель Консультативного совета по делам женщин Умида Хайдарова, председатель Совета молодых ученых Лилия Ачилова, базовые докторанты и докторанты, студенты.
На круглом столе обсуждены роль женщин в развитии общества, их право на образование, международные правовые документы по защите прав женщин, все сферы, в частности возможности, предоставляемые женщинам в науке.