TDYU “Jinoyat-protsessual huquqi” kafedrasi tomonidan Jinoyat ishlari bo‘yicha Mirobod tuman sudi bilan hamkorlikda sayyor sud majlisi tashkil etildi.
Sayyor sud majlisida jinoyat ishlari bo‘yicha Mirobod tuman sudi sudyasi Rustam Rahmonov raisligida mazkur sud ish yurituvida bo‘lgan JK 168-moddasi, 2-qismi “a" bandi bilan bog'liq jinoyat ishi ko‘rib chiqildi.
Talabalar ushbu jarayonda bevosita ishtirok etib, o‘zining nazariy bilimini mustahkamladi.
Uchrashuvda sudya va davlat ayblovchisi sohaga oid yangi qonunchilik normalari haqida ma’lumot berib, talabalarni qiziqtirgan savollarga javob qaytardi.

На выездном заседании суда под председательством судьи Мирабадского суда по уголовным делам Рустама Рахманова было рассмотрено уголовное дело по пункту «а» части 2 статьи 168 УК Республики Узбекистан.
Студенты приняли участие на рассмотрении уголовного дела и закрепили свои теоретические знания на примере практического судебного дела.
На данной встрече судья и государственный обвинитель предоставили информацию о нововведениях в законодательстве в данной отрасли, а также ответили на интересующие студентов вопросы.