Adliya vazirligi yuridik texnikumlari o‘quvchilari uchun sayyor sud tashkil etildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 29-apreldagi “O‘zbekiston Respublikasida yuridik ta’lim va fanni tubdan takomillashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida” Farmonida belgilangan vazifalar ijrosi hamda nazariy bilimlarni huquqni qo‘llash amaliyoti bilan uzviy bog‘liqligini ta’minlash maqsadida Adliya vazirligi yuridik texnikumlari o‘quvchilari uchun sayyor sud tashkil etildi.
Toshkent davlat yuridik universiteti Uzluksiz ta’lim boshqarmasi hamda “Jinoyat-protsessual huquqi” kafedrasi tomonidan Jinoyat ishlari bo‘yicha Toshkent shahar Yakkasaroy tuman sudi sudyasi X. Parpiyev raisligida TDYUda o‘tkazilgan sayyor sud majlisida O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 109-moddasi 2-qismi bilan gumon qilinayotgan shaxsga nisbatan jinoyat ishi ko‘rib chiqildi.

Для учащихся юридических техникумов Министерства юстиции организовано выездное судебное заседание.
В целях обеспечения выполнения задач, определенных указом Президента от 29 апреля 2020 года «О дополнительных мерах по кардинальному совершенствованию юридического образования и науки в Республике Узбекистан», а также неразрывной связи теоретических знаний с правоприменительной практикой для учащихся юридических техникумов Министерства юстиции организовано выездное судебное заседание.
На выездном судебном заседании, проведенном Управлением непрерывного образования ТГЮУ и кафедрой уголовно-процессуального права под председательством судьи Яккасарайского районного суда города Ташкента по уголовным делам Х. Парпиева в ТГЮУ, рассмотрено уголовное дело в отношении подозреваемого по части 2 статьи 109 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.