“Jinoiy odil sudlov” fakulteti — mini futbol bo‘yicha “Festival kubogi — 2022” sohibi, Huriniso Niyazaliyeva — “Men chizgan surat” tanlovi g‘olibi
Toshkent davlat yuridik universitetida “17-noyabr — Xalqaro talabalar kuni” munosabati bilan o‘tkazilayotgan “Talabalar festivali”ning ilk kuni yakunlandi.
Festivalning birinchi kuni “Men chizgan surat” ko’rik-tanlovi bilan boshlandi. Talabalarni tasviriy san’atga qiziqtirish va ularning bu boradagi iqtidorini namoyish etishiga imkon berish maqsadida o‘tkazilgan tanlovda ishtirokchilarni baholashda ijodiy ishlarda ranglarning to‘g‘ri tanlangani, ularning o‘zaro uyg‘unligi hamda suratlarning mazmuniga e’tibor qaratildi.
Hakamlar hay’ati a’zolarning xulosalariga ko‘ra, tanlovda “Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik” fakulteti talabasi Huriniso Niyazaliyeva 1-o‘rinni, “Ommaviy huquq” fakulteti talabasi Zebo Shamsiyeva 2-o‘rinni, “Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik” fakulteti talabalari Abbos Bakirov va Baxrillo Asadov 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Shuningdek, tanlovning ilk kuni doirasida mini futbol bo‘yicha “Festival kubogi — 2022” musobaqalari ham o‘tkazildi. Qizg‘in va murosasiz bahslar yakunida musobaqa kubogi “Jinoiy odil sudlov” fakulteti jamoasiga nasib etgan bo‘lsa, “Xususiy huquq” fakulteti jamoasi 2-o‘rinni, “Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik” fakulteti jamoasi 3-o‘rinni egalladi.
Shu bilan birga qizlar o‘rtasida badminton bo‘yicha “Festival kubogi — 2022” musobaqasi tashkil etilib, unda quyidagi natijalar qayd etildi:
• 1-o‘rin — Xurshida Halimjonova;
• 2-o‘rin — Mohidil Bozorova;
• 3-o‘rin — Madina Mavlyanova.
Bundan tashqari, festivalning ilk kuni davomida “TSUL MUN” tanlovi o‘tkazildi. O‘zbek, ingliz va rus tillarida bo‘lib o‘tgan tanlovda talabalar 5 ta partiyaga bo‘lingan holda 10 nafardan deputat (jami 150 nafar ishtirokchi) o‘z pozitsiyalarini himoya qildi.

The first day of the Student Festival is over.
Criminal Justice Faculty - winner of "Festival Cup - 2022" in mini-football, Khuriniso Niyazalieva - winner of "My Drawing" contest
The first day of Student Festival Tashkent State University of Law on the occasion of International Students' Day has come to an end.
The first day of the festival began with the "My Drawing" contest. The contest was organized to promote students' interest in the visual arts and allow them to express their talent. Special attention was paid to the right choice of colors in the creative works, their harmony, and the content of the drawings.
According to the jury, the 1st place was taken by Khuriniso Niyazalieva, a student of international and comparative legislation, 2nd place was taken by Zebo Shamsieva, a student of public law, 3rd place was taken by Abbos Bakirov and Bahrillo Asadov, students of international and comparative legislation.
On the first day of the festival, the competition in mini-football "Festival Cup - 2022" was conducted. According to the results of the competition, the team of the Faculty of Criminal Justice won the cup, the team of the Faculty of Private Law took the 2nd place and the team of the Faculty of International and Comparative Legislation took the 3rd place.
In parallel, a badminton competition among girls "Festival Cup - 2022" was organized, which recorded the following results:
• 1st place - Khurshida Halimzhonova;
• 2nd place - Mohidil Bozorova;
• 3rd place - Madina Mavlyanova.
In addition, on the first day of the festival, there was a competition "TSUL MUN". In the contest, held in Uzbek, English, and Russian, students were divided into 5 parties and 10 deputies (150 participants in total) defended their positions.