“Jinoiy odil sudlov” fakulteti — mini futbol bo‘yicha “Festival kubogi — 2022” sohibi, Huriniso Niyazaliyeva — “Men chizgan surat” tanlovi g‘olibi
Toshkent davlat yuridik universitetida “17-noyabr — Xalqaro talabalar kuni” munosabati bilan o‘tkazilayotgan “Talabalar festivali”ning ilk kuni yakunlandi.
Festivalning birinchi kuni “Men chizgan surat” ko’rik-tanlovi bilan boshlandi. Talabalarni tasviriy san’atga qiziqtirish va ularning bu boradagi iqtidorini namoyish etishiga imkon berish maqsadida o‘tkazilgan tanlovda ishtirokchilarni baholashda ijodiy ishlarda ranglarning to‘g‘ri tanlangani, ularning o‘zaro uyg‘unligi hamda suratlarning mazmuniga e’tibor qaratildi.
Hakamlar hay’ati a’zolarning xulosalariga ko‘ra, tanlovda “Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik” fakulteti talabasi Huriniso Niyazaliyeva 1-o‘rinni, “Ommaviy huquq” fakulteti talabasi Zebo Shamsiyeva 2-o‘rinni, “Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik” fakulteti talabalari Abbos Bakirov va Baxrillo Asadov 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Shuningdek, tanlovning ilk kuni doirasida mini futbol bo‘yicha “Festival kubogi — 2022” musobaqalari ham o‘tkazildi. Qizg‘in va murosasiz bahslar yakunida musobaqa kubogi “Jinoiy odil sudlov” fakulteti jamoasiga nasib etgan bo‘lsa, “Xususiy huquq” fakulteti jamoasi 2-o‘rinni, “Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik” fakulteti jamoasi 3-o‘rinni egalladi.
Shu bilan birga qizlar o‘rtasida badminton bo‘yicha “Festival kubogi — 2022” musobaqasi tashkil etilib, unda quyidagi natijalar qayd etildi:
• 1-o‘rin — Xurshida Halimjonova;
• 2-o‘rin — Mohidil Bozorova;
• 3-o‘rin — Madina Mavlyanova.
Bundan tashqari, festivalning ilk kuni davomida “TSUL MUN” tanlovi o‘tkazildi. O‘zbek, ingliz va rus tillarida bo‘lib o‘tgan tanlovda talabalar 5 ta partiyaga bo‘lingan holda 10 nafardan deputat (jami 150 nafar ishtirokchi) o‘z pozitsiyalarini himoya qildi.

Завершился первый день Студенческого фестиваля
Факультет уголовного правосудия –обладатель «Кубка фестиваля – 2022» по мини-футболу, Хуринисо Ниязалиева – победительница конкурса «Мой рисунок»
Завершился первый день Студенческого фестиваля, проводимого в Ташкентском государственном юридическом университете в связи с Международным днем студентов.
Первый день фестиваля начался с конкурса «Мой рисунок». В конкурсе, организованном в целях повышения интереса студентов к изобразительному искусству, предоставлениям им возможности проявить свой талант, особое внимание уделялось правильному подбору цветов в творческих работах, их гармонии и содержанию рисунков.
По заключению членов жюри, 1-е место заняла студентка факультета международного права и сравнительного правоведения Хуринисо Ниязалиева, 2-е место заняла студентка факультета публичного права Зебо Шамсиева, 3-е место заняли студенты факультета международного права и сравнительного правоведения Аббос Бакиров и Бахрилло Асадов.
В первый день фестиваля также прошли соревнования по мини-футболу «Кубок Фестиваля – 2022». По итогам соревнований команда факультета уголовного правосудия завоевала кубок, команда факультета частного права заняла 2-е место, а команда факультета международного права и сравнительного правоведения заняла 3-е место.
Параллельно было организовано соревнование по бадминтону среди девушек «Кубок фестиваля – 2022», на котором были зафиксированы следующие результаты:
• 1-е место – Хуршида Халимжонова;
• 2-е место – Мохидил Бозорова;
• 3-е место – Мадина Мавлянова.
Кроме того, в первый день фестиваля прошел конкурс «TSUL MUN». В конкурсе, проводимом на узбекском, английском и русском языках, студенты разделились на 5 партий и свои позиции отстаивали 10 депутатов (всего 150 участников).