“Jinoyat va fuqarolik ishlari bo‘yicha namunaviy sud protsessi” tanlovining respublika bosqichi boshlandi
Adliya vazirligi yuridik texnikumlari o‘quvchilari o‘rtasida o‘tkazilayotgan tanlovning respublika bosqichida hududiy va mintaqa bosqichlarida yuqori natijalarni qayt etgan va tanlov hakamlar hay’atining yakuniy xulosalariga ko‘ra respublika bosqichiga tavsiya etilgan jamoalar ishtirok etmoqda.
Tanlovda jamoalar qura tashlash orqali guruhlarga ajratilib, Da’vogar va Javobgar, shuningdek, ayblov va himoya taraflarda berilgan topshiriq (kazus)larni o‘z pozitsiyalari bo‘yicha himoya qilishga kirishdi.
Namunaviy sud protsessi jarayonlari jinoyat va fuqarolik ishlari bo‘yicha Toshkent shahar va tuman sudi sudyalari, Toshkent davlat yuridik universiteti professor-o‘qituvchilaridan tuzilgan hakamlar hay’ati a’zolari baholab bormoqda.

Стартовал республиканский этап конкурса «Показательный судебный процесс по уголовным и гражданским делам»
В республиканском этапе конкурса, проводимого среди учащихся юридических техникумов Министерства юстиции.
В ходе конкурса команды разделены на группы путем жеребьевки, они приступили к защите казусов в соответствии со своими позициями – Истец и Ответчик, а также стороны обвинения и защиты.
Судьи Ташкентского городского и районного суда, члены жюри в составе преподавателей Ташкентского государственного юридического университета оценивают процессы показательного судебного процесса по уголовным и гражданским делам.