Husayn Radjabov Oksford universitetida stajirovka o‘tamoqda
Toshkent davlat yuridik universiteti “Biznes huquqi” kafedrasi mudiri Husayn Radjapov Buyuk Britaniyaning nufuzli Chevening xalqaro tanlovida g‘olib bo‘lib, joriy yilning 1-oktabrdan 2023-yil 18-martiga qadar QS xalqaro reytingida 4-o‘rinni egallab turgan Oksford universitetida stajirovka o‘tash imkoniyatini qo‘lga kiritdi.
Ushbu xorijiy stajirovkadan asosiy maqsad Oksford universitetida Raqobat huquqi bo‘yicha doktorlik dissertatsiyasi (DSc) doirasida o‘rganishlar olib borish hamda Oxford Centre for Islamic Studies markazida Islom moliyasini joriy qilishning huquqiy asoslari bo‘yicha amaliy tadqiqotlar o‘tkazish hisoblanadi.

Khusain Rajabov is undertaking an Fellowship at Oxford University
Khusain Rajapov, Head of Department of Business Law of Tashkent State University of Law became a winner of the prestigious Chevening international competition in Great Britain and got an opportunity to undertake an Fellowship in Oxford University, which ranks 4th in QS international ranking, from 1 October this year to 18 March 2023.
The main purpose of this foreign Fellowship is to conduct research within the framework of doctoral dissertation (DSc) in competition law at the University of Oxford and to conduct practical research on the legal foundations of implementation of Islamic finance at Oxford Centre for Islamic Studies.