TDYU magistraturasiga o‘qishga qabul qilinganlar qachon e’lon qilinadi?
Xabaringiz bor, 2021/2022-o‘quv yili uchun TDYU magistraturasiga o‘qishga kirish uchun test sinovlari Davlat test markazi tomonidan joriy yilning 20-avgustida o‘tkazildi.
Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 26-avgustdagi 513-son qarori bilan tasdiqlangan Toshkent davlat yuridik universiteti magistraturasiga O‘zbekiston Respublikasi fuqarolarini o‘qishga qabul qilish tartibi to‘g‘risidagi nizomning 31-bandiga muvofiq abituriyentlarning tanlov asosida talabalikka tavsiya etilgani yoki etilmagani to‘g‘risidagi ma’lumot test sinovlari to‘liq yakunlanib, O‘zbekiston Respublikasi ta’lim muassasalariga o‘qishga qabul qilish bo‘yicha Davlat komissiyasi qarori qabul qilingandan so‘ng e’lon qilinishi nazarda tutilgan.
Shu bois, Davlat test markazi tomonidan test sinovlari natijalari Davlat komissiyasiga tegishli qaror qabul qilish uchun yuborilishi kutilmoqda.
Davlat komissiyasi tomonidan Toshkent davlat yuridik universiteti magistraturasiga o‘qishga qabul qilish to‘g‘risdagi qaror qabul qilinganidan so‘ng abituriyentlarning talabalikka tavsiya etilgani yoki etilmagani to‘g‘risidagi ma’lumot e’lon qilinadi.

When will the results for admission to the master's program of Tashkent State University of Law be announced?
As you know, the entrance exams for the master's degree of Tashkent State University of Law for 2021/2022 academic year were held by the State Test Center on August 20.
In accordance with paragraph 31 of the Regulations on the procedure for admission of citizens of the Republic of Uzbekistan to the master's degree of Tashkent State University of Law, approved by the Cabinet of Ministers on August 26, 2020 No 513, The information about applicants that they are recommended or not will be published after the completion of the test and the decision of the State Commission on Admission to Educational Institutions of the Republic of Uzbekistan.
Therefore, the test results are expected to be sent by the State Test Center to the State Commission for a relevant decision.
After the decision of the State Commission on admission to the master's program of Tashkent State University of Law, the information on whether the applicants are recommended for admission or not is published.