TDYU qoshidagi akademik litseyga qabul uchun o‘tkaziladigan test sinovlari 23-25-avgust kunlari oralig‘ida bo‘lib o‘tadi
Xabaringiz bor, akademik litseyga o‘qishga kirish uchun imtihonlar O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Davlat test markazi tomonidan o‘tkaziladigan test sinovlari orqali amalga oshiriladi.
Hozirgi vaqtda Toshkent davlat yuridik universiteti tomonidan akademik litseyda test sinovlarini adolatli, shaffof va yuqori saviyada o‘tkazishga qaratilgan barcha zarur chora-tadbirlar ko‘rilmoqda.
Mamlakatimizda vujudga kelgan epidemiologik sharoitda bu yilgi akademik litseyga qabul uchun o‘tkaziladigan test sinovlarini tashkil etishga oid eng muhim masalalar bo‘yicha sizlarga quyidagilarni ma’lum qilamiz:
– test sinovlari 23-25-avgust kunlari oralig‘ida yirik stadionlarning birida karantin qoidalariga to‘la rioya etilgan holda tashkil etiladi;
– test sinovlarini 2 smenada (1-smena soat 08.00 dan 10.00 ga qadar, 2-smena soat 17.00 dan 19.00 ga qadar) tashkil etish rejalashtirilgan;
– abituriyentlar stadionga kirishda maxsus dezinfeksion yo‘lakdan o‘tishi, ularga tibbiy niqob berilishi, antiseptik vositalar ishlatilishi, shuningdek, test sinovlari ochiq osmon ostida bo‘lishini inobatga olib, abituriyentlarga oq bosh kiyim (kepka) tarqatilishi rejalashtirilgan;
– test sinovlarini o‘tkazishning aniq joyi, sanasi va smenasi to‘g‘risidagi ma’lumotlar abituriyentlarga qo‘shimcha ravishda yetkaziladi.
Ayni paytda qabul jarayonlari haqida akademik litseyda tashkil etilgan Call-markaz va ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalar orqali batafsil ma’lumot berib borilmoqda.
Sizda qabul bilan bog‘liq savollar bo‘lsa, (71) 241-72-44 raqami orqali akademik litsey qabul komissiyasi xodimlari bilan bog‘lanib, barcha zarur ma’lumotlarni olishingiz mumkin.

Тестовые испытания для приема в академический лицей при ТГЮУ будут проведены с 23 по 25 августа.
Как вы знаете, вступительные экзамены в академический лицей осуществляются посредством тестовых испытаний, которые проводятся Государственным центром тестирования при Кабинете Министров Республики Узбекистан.
В настоящее время Ташкентский государственный юридический университет принимает все необходимые меры, чтобы обеспечить справедливое, прозрачное проведение тестирования на высоком уровне.
По наиболее важным вопросам, касающимся организации тестовых испытаний для поступления в академический лицей в текущем году в сложившихся в нашей стране эпидемиологических условиях, сообщаем следующее:
– тестирование будет организовано с 23 по 25 августа на одном из крупных стадионов с полным соблюдением карантинных правил;
– тестирование планируется организовать в 2 смены (1-я смена с 08.00 до 10.00, 2-я смена с 17.00 до 19.00);
- при входе на стадион абитуриенты пройдут по специальному дезинфекционному коридору, им будут выданы медицинские маски, использованы антисептические средства, а также с учетом того, что тестовые испытания будут проходить под открытым небом, абитуриенты получат белые кепки;
– информация о точном месте, дате и времени проведения тестовых испытаний будет дополнительно доведена до абитуриентов.
В настоящее время подробную информацию о процессе приема можно узнать через колл-центр, организованный в академическом лицее, а также на страницах в социальных сетях.
Если у вас есть вопросы, связанные с приемом, вы можете связаться с сотрудниками приемной комиссии академического лицея по телефону (71) 241-72-44 и получить всю необходимую информацию.