TDYUda “Tanishtiruv haftaligi” boshlandi
Toshkent davlat yuridik universitetida 2022/2023-o‘quv yilida talabalikka tavsiya etilgan abituriyentlarni universitet hayoti bilan yaqindan tanishtirish maqsadida “Tanishtiruv haftaligi” o‘tkazilmoqda.
Haftalik “Yangi O‘zbekistonda el aziz, inson aziz!” shiori ostida tashkil etilgan bayram tadbiri bilan boshlandi. Tadbirda universitet rahbariyati, faxriy professorlar va talabalarning ota-onalari so‘z olib, universitetga qadam qo‘yayotgan talaba-yoshlarning o‘qishi hamda kelgusidagi faoliyatiga omad va muvaffaqiyatlar tiladi.
Bayram tadbiri davomida talabalarning ramziy qasamyod marosimi o‘tkazilib, ularga ramziy talabalik guvohnomasi topshirildi.
Shundan so‘ng universitetning katta majlislar zalida “Rektor va yoshlar” uchrashuvi o‘tkazildi.
Tadbir davomida yigit-qizlarga universitetda talabalarning ta’lim olishi uchun yaratilgan sharoit va imkoniyatlar, ilmiy maktab va to‘garaklar, turli klublar faoliyati, yosh mentorlar jamoasi haqida batafsil ma’lumot berildi. Uchrashuvda talabalar universitet rahbariyatidan o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldi.
Haftalikning ilk kuni doirasida talabalar universitet binolarida yaratilgan sharoitlar, kafedralar va tarkibiy bo‘linmalar faoliyati bilan yaqindan tanishdi.

В ТГЮУ стартовала Ознакомительная неделя
В Ташкентском государственном юридическом университете проводится Ознакомительная неделя с целью ознакомления с жизнью вуза абитуриентов, рекомендованных к обучению в 2022/2023 учебном году.
Неделя, проводимая под девизом «В Новом Узбекистане достоинство человека, интересы народа — наивысшая ценность» началась с праздничного мероприятия. На мероприятии выступили руководство университета, почетные профессора, родители студентов, которые пожелали успехов в учебе и дальнейшей деятельности молодежи, поступившей в университет.
В ходе праздничного мероприятия проведена церемония символической присяги студентов, им вручены символические студенческие билеты.
После этого в большом конференц-зале университета состоялась встреча «Ректор и молодежь».
В ходе мероприятия юношам и девушкам предоставлена подробная информация об условиях и возможностях, созданных для обучения студентов в университете, научных школах и кружках, деятельности различных клубов, команде молодых менторов. На встрече студенты получили ответы на интересующие их вопросы от руководства университета.
В первый день недели студенты ознакомились с условиями, созданными в корпусах университета, деятельностью кафедр и структурных подразделений.