Toshkent davlat yuridik universiteti qoshidagi akademik litseyning tavsiyanoma olgan bitiruvchilarining o‘qishga qabul qilish haqidagi arizalari qabul komissiyasi tomonidan 25-iyundan 5-iyulgacha qabul qilinadi.
Zarur hollarda, Adliya vazirligi tomonidan yuqorida belgilangan abituriyentlarning o‘qishga qabul qilish haqidagi arizalarini qabul qilish muddatiga o‘zgartirish kiritilishi mumkin.
TDYU bakalavriatiga qabul qilish uchun hujjatlar onlayn tarzda taqdim etiladi.
Abituriyentlar TDYU rektori nomiga o‘qishga qabul qilish haqidagi arizani Toshkent davlat yuridik universiteti qoshidagi akademik litseyning bitiruvchilarini Toshkent davlat yuridik universitetiga yakka tartibda suhbat o‘tkazish orqali o‘qishga qabul qilish tartibi to‘g‘risidagi nizom (ro‘yxat raqami 3308, 2021-yil 9-iyun)ning 2-ilovasiga muvofiq elektron shaklda to‘ldiradi.
Qabul qilish to‘g‘risidagi elektron arizaga diplom va uning ilovasi elektron shaklda biriktirilib, yuboriladi.
Yuqorida nazarda tutilgan talablarga muvofiq barcha hujjatlar taqdim etilgan taqdirda, 72 soat ichida unikal raqam berish orqali ariza ro‘yxatga olinadi va abituriyentga bildirishnoma yuboriladi hamda unga hujjatlarning asl nusxalarini o‘z vaqtida topshirish kerakligi haqida xabar beriladi.
Hujjatlar qabul komissiyasi tomonidan qabul qilingan vaqt ariza uchun unikal raqam olingan vaqt hisoblanadi.
Agar taqdim etilgan hujjatlar yuqorida nazarda tutilgan talablarga muvofiq bo‘lmagan taqdirda, 72 soat ichida arizada ko‘rsatilgan elektron pochta manzili bo‘yicha abituriyentga tegishli xabarnoma yuboriladi. Bunda abituriyentga ko‘rsatib o‘tilgan kamchiliklarni bartaraf etish va hujjatlarni qabul qilishning belgilangan muddati tugagunga qadar ularni takroran taqdim etish imkoniyati beriladi.
Hujjatlarni qabul qilishning belgilangan muddati tugagandan so‘ng hujjatlarga qo‘shimchalar va o‘zgartirishlar kiritish qat’iyan man etiladi.

Каков порядок приема выпускников академического лицея при ТГЮУ на бакалавриат ТГЮУ?
Заявления о зачислении выпускников академического лицея при Ташкентском государственном юридическом университете, которые имеют рекомендации, будут приниматься Приемной комиссией с 25 июня по 5 июля.
В случае необходимости Министерство юстиции может изменить срок подачи заявлений о приеме вышеуказанным абитуриентам.
Заявления на поступление в бакалавриат ТГЮУ подаются онлайн.
Абитуриенты подают заявление на зачисление на имя ректора ТГЮУ в электронной форме согласно приложению №2 Положения о порядке приема выпускников академического лицея при Ташкентском государственном юридическом университете в Ташкентский государственный юридический университет путем проведения индивидуального собеседования (регистрационный номер 3308, 9 июня 2021 года).
Диплом и приложение к нему прилагаются электронному заявлению о приеме на обучение.
Прилагаемый к заявлению документ должен быть в виде отдельного файла (не менее 200 точек на дюйм) для обеспечения подлинности.
Заявление допускается подавать в виде сканированных копий документов в формате PDF (portable document format).
При подаче всех документов в соответствии с вышеуказанными требованиями заявление будет зарегистрировано в течение 72 часов путем присвоения уникального номера, а заявитель будет уведомлен о том, что оригиналы документов должны быть представлены своевременно.
Моментом приема документов приемной комиссией считается момент получения уникального номера для заявления.
Если представленные документы не соответствуют вышеуказанным требованиям, заявитель будет уведомлен в течение 72 часов по адресу электронной почты, указанный в заявлении. В этом случае у заявителя будет возможность устранить выявленные недостатки и повторно подать документы до установленного срока.
Категорически запрещается вносить дополнения и изменения в документы после окончания срока подачи документов.