Toshkent davlat yuridik universiteti qoshidagi akademik litseyning tavsiyanoma olgan bitiruvchilarining o‘qishga qabul qilish haqidagi arizalari qabul komissiyasi tomonidan 25-iyundan 5-iyulgacha qabul qilinadi.
Zarur hollarda, Adliya vazirligi tomonidan yuqorida belgilangan abituriyentlarning o‘qishga qabul qilish haqidagi arizalarini qabul qilish muddatiga o‘zgartirish kiritilishi mumkin.
TDYU bakalavriatiga qabul qilish uchun hujjatlar onlayn tarzda taqdim etiladi.
Abituriyentlar TDYU rektori nomiga o‘qishga qabul qilish haqidagi arizani Toshkent davlat yuridik universiteti qoshidagi akademik litseyning bitiruvchilarini Toshkent davlat yuridik universitetiga yakka tartibda suhbat o‘tkazish orqali o‘qishga qabul qilish tartibi to‘g‘risidagi nizom (ro‘yxat raqami 3308, 2021-yil 9-iyun)ning 2-ilovasiga muvofiq elektron shaklda to‘ldiradi.
Qabul qilish to‘g‘risidagi elektron arizaga diplom va uning ilovasi elektron shaklda biriktirilib, yuboriladi.
Yuqorida nazarda tutilgan talablarga muvofiq barcha hujjatlar taqdim etilgan taqdirda, 72 soat ichida unikal raqam berish orqali ariza ro‘yxatga olinadi va abituriyentga bildirishnoma yuboriladi hamda unga hujjatlarning asl nusxalarini o‘z vaqtida topshirish kerakligi haqida xabar beriladi.
Hujjatlar qabul komissiyasi tomonidan qabul qilingan vaqt ariza uchun unikal raqam olingan vaqt hisoblanadi.
Agar taqdim etilgan hujjatlar yuqorida nazarda tutilgan talablarga muvofiq bo‘lmagan taqdirda, 72 soat ichida arizada ko‘rsatilgan elektron pochta manzili bo‘yicha abituriyentga tegishli xabarnoma yuboriladi. Bunda abituriyentga ko‘rsatib o‘tilgan kamchiliklarni bartaraf etish va hujjatlarni qabul qilishning belgilangan muddati tugagunga qadar ularni takroran taqdim etish imkoniyati beriladi.
Hujjatlarni qabul qilishning belgilangan muddati tugagandan so‘ng hujjatlarga qo‘shimchalar va o‘zgartirishlar kiritish qat’iyan man etiladi.

What is the procedure for admission of graduates of the academic lyceum under TSUL for undergraduate studies at TSUL?
Applications for admission of graduates of the academic lyceum under Tashkent State University of Law, who have recommendations, will be accepted by the Admissions Committee from June 25 to July 5.
If necessary, the Ministry of Justice may change the deadline for submitting applications for admission to the above applicants.
Applications for undergraduate admission to TSUL are submitted online.
Applicants apply for enrollment in the name of the rector of TSUL in electronic form in accordance with Appendix No. 2 of the Regulations on the procedure for admission of graduates of the academic lyceum under Tashkent State Law University to Tashkent State Law University by conducting an individual interview (registration number 3308, June 9, 2021).
The diploma and its supplement are attached to the electronic application for admission to study.
The document attached to the application must be in a separate file (at least 200 dpi) to ensure authenticity.
The application may be submitted in the form of scanned copies of documents in PDF (portable document format).
If all documents are submitted in accordance with the above requirements, the application will be registered within 72 hours by assigning a unique number, and the applicant will be notified that the original documents must be submitted in a timely manner.
The moment of acceptance of documents by the selection committee is the moment of receipt of a unique number for the application.
If the submitted documents do not meet the above requirements, the applicant will be notified within 72 hours at the email address provided in the application. In this case, the applicant will have the opportunity to eliminate the identified deficiencies and re-submit documents before the deadline.