Xabaringiz bor, Toshkent davlat yuridik universiteti Ma’muriy va moliya huquqi kafedrasi mudiri, professor Sardorbek Yusupov Turkiyaning Istanbul shahrida bo‘lib o‘tgan Turkiy davlatlar I xalqaro huquq kongressida ishtirok etib, ma’ruza qildi.
Shuningdek, nufuzli anjuman doirasida S.Yusupov Turkiyaning Yeditepe universiteti dekani, professor Yener Unver bilan uchrashib, ikki oliya ta’lim muassasalari o‘rtasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish masalalarini muhokama qildi.
Ma’lumot uchun: Yeditepe universiteti Turkiyadagi eng katta universitetlardan biri bo‘lib, QS Barqarorlik Reytingida 1501+ o‘rinda qayd etilgan.

Cooperation between Tashkent State University of Law and Yeditepe University has been discussed
As you know, Professor Sardorbek Yusupov, Head of the Department of Administrative and Financial Law at Tashkent State University of Law, participated in and delivered a lecture at the 1st International Law Congress of Turkic States, held in Istanbul, Turkiye.
During this prestigious conference, Prof. Yusupov also met with Prof. Yener Ünver, Dean of Yeditepe University in Turkiye, to discuss potential cooperation between the two higher education institutions.
For reference: Yeditepe University is one of largest universities in Turkiye, ranked 1501+ in the QS World University Rankings: Sustainability.