Islambek Rustambekov Yanka Kupala nomidagi Grodno davlat universitetida qo‘shma ta’lim dasturi asosida tahsil olayotgan talabalar bilan uchrashdi
Xabaringiz bor, Toshkent davlat yuridik universiteti rektori v.b., yuridik fanlar doktori, professor Islambek Rustambekov Yanka Kupala nomidagi Grodno davlat universitetining 85 yilligi munosabati bilan tashkil etilgan tadbirda ishtirok etish uchun mazkur oliy ta’lim muassasasiga tashrif buyurdi.
Tashrif doirasida Islambek Rustambekov Toshkent davlat yuridik universiteti va Grodno davlat universiteti o‘rtasida yo‘lga qo‘yilgan qo‘shma ta’lim dasturi doirasida mazkur oliy ta’lim muassasasida tahsil olayotgan talabalar bilan uchrashdi.
Ochiq va samimiy muloqot davomida talabalarga qo‘shma ta’lim dasturining afzalliklari, uning xalqaro imkoniyatlari hamda o‘quv jarayonidagi o‘ziga xos jihatlari haqida ma’lumot berildi.
Shuningdek, talabalar Grodno davlat universitetida ular uchun yaratilgan sharoit va imkoniyatlar, ta’lim olish jarayonidagi tajribalari bilan o‘rtoqlashdi.
Bundan tashqari, yigit-qizlar Islambek Rustambekovga o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilib, duch kelayotgan muammolarini aytdi.
Uchrashuv davomida I.Rustambekov talabalarning barcha savollariga javob berish bilan birga ularni qiynayotgan muammolar yuzasidan o‘z tavsiyalarini berdi.
Ma’lumot uchun: ayni paytda Toshkent davlat yuridik universiteti va Grodno davlat universiteti o‘rtasida yo‘lga qo‘yilgan qo‘shma ta’lim dasturida 120 nafardan ortiq talaba tahsil olmoqda.

Исламбек Рустамбеков встретился со студентами, обучающимися по совместной образовательной программе в Гродненском государственном университете имени Янки Купалы
Как вы знаете, исполняющий обязанности ректора Ташкентского государственного юридического университета, доктор юридических наук, профессор Исламбек Рустамбеков посетил данное высшее учебное заведение для участия в мероприятии, организованном по случаю 85-летия Гродненского государственного университета имени Янки Купалы.
В ходе визита Исламбек Рустамбеков встретился со студентами, обучающимися в этом высшем учебном заведении в рамках совместной образовательной программы, реализуемой между Ташкентским государственным юридическим университетом и Гродненским государственным университетом.
В ходе открытого диалога студенты получили информацию о преимуществах совместной образовательной программы, ее международных возможностях и уникальных аспектах образовательного процесса.
Студенты также поделились своим опытом участия в образовательном процессе, условиями и возможностями, созданными для них в Гродненском государственном университете.
Кроме того, юноши и девушки задали Исламбеку Рустамбекову интересующие их вопросы и рассказали ему о проблемах, с которыми они сталкиваются.
В ходе встречи И. Рустамбеков ответил на все вопросы студентов и дал свои рекомендации по проблемам, с которыми они столкнулись.
Для справки: в настоящее время по совместной образовательной программе, реализуемой между Ташкентским государственным юридическим университетом и Гродненским государственным университетом, обучаются более 120 студентов.