Buyuk Britaniyaning London universiteti bilan hamkorlik yoʻlga qoʻyildi
Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vaziri oʻrinbosari Sherzod Rabiyev va Toshkent davlat yuridik universiteti rektori v.v.b., yuridik fanlari doktori, professor Islambek Rustambekov boshchiligidagi delegatsiya London universitetiga tashrif buyurdi.
Tashrif doirasida universitet rahbariyati bilan uchrashuv tashkil etilib, muzokaralar oʻtkazildi.
Muzokaralar natijasida London universiteti va Adliya vazirligi ta’sischiligida Oʻzbekistonda Britaniya xalqaro universitetini ochish boʻyicha tegishli choralarni koʻrish toʻgʻrisida kelishuvga erishildi.
Shuningdek, oʻzaro hamkorlikni yoʻlga qoʻyish, akademik almashinuv dasturlarini tashkil etish, London universiteti professor-oʻqituvchilarini TDYUga jalb qilish, hamkorlikda Ingliz huquqi kafedrasini ochishga kelishib olindi.
Ma’lumot uchun: London universiteti xalqaro reytinglarda TOP-500 universitetlar ro‘yxatiga kiritilgan (QS xalqaro reytingida 352-o‘rinni egallagan). Muassasa o‘zida 17 ta universitet va ilmiy-tadqiqot institutlarini birlashtirgan dunyodagi yetakchi ilmiy konfederatsiyalardan biridir.

A collaboration has been established with the University of London, United Kingdom
A delegation led by the Deputy Minister of Justice of the Republic of Uzbekistan, Sherzod Rabiyev, and the Acting Rector of Tashkent State University of Law, Doctor of Law, Professor Islombek Rustambekov, visited the University of London.
During the visit, a meeting was organized with the university's administration, and negotiations were held.
As a result of the negotiations, an agreement was reached to take appropriate measures to establish the British International University in Uzbekistan under the auspices of the University of London and the Ministry of Justice.
Additionally, agreements were made on mutual cooperation, the organization of an academic exchange program, the involvement of the teachers of the University of London at TSUL, and the establishment of a joint department of English law.
For reference: The University of London is ranked 352nd in the QS World University Rankings, placing it in the top 500 universities globally. It is one of the world's leading academic confederations, comprising 17 higher education institutions.