Buyuk Britaniyaning London universiteti bilan hamkorlik yoʻlga qoʻyildi
Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vaziri oʻrinbosari Sherzod Rabiyev va Toshkent davlat yuridik universiteti rektori v.v.b., yuridik fanlari doktori, professor Islambek Rustambekov boshchiligidagi delegatsiya London universitetiga tashrif buyurdi.
Tashrif doirasida universitet rahbariyati bilan uchrashuv tashkil etilib, muzokaralar oʻtkazildi.
Muzokaralar natijasida London universiteti va Adliya vazirligi ta’sischiligida Oʻzbekistonda Britaniya xalqaro universitetini ochish boʻyicha tegishli choralarni koʻrish toʻgʻrisida kelishuvga erishildi.
Shuningdek, oʻzaro hamkorlikni yoʻlga qoʻyish, akademik almashinuv dasturlarini tashkil etish, London universiteti professor-oʻqituvchilarini TDYUga jalb qilish, hamkorlikda Ingliz huquqi kafedrasini ochishga kelishib olindi.
Ma’lumot uchun: London universiteti xalqaro reytinglarda TOP-500 universitetlar ro‘yxatiga kiritilgan (QS xalqaro reytingida 352-o‘rinni egallagan). Muassasa o‘zida 17 ta universitet va ilmiy-tadqiqot institutlarini birlashtirgan dunyodagi yetakchi ilmiy konfederatsiyalardan biridir.

Установлено сотрудничество с Лондонским университетом Великобритании
Делегация во главе с заместителем министра юстиции Республики Узбекистан Шерзодом Рабиевым и врио ректора Ташкентского государственного юридического университета, доктором юридических наук, профессором Исламбеком Рустамбековым посетила Лондонский университет.
В рамках визита была организована встреча с руководством университета и проведены переговоры.
По итогам переговоров достигнута договоренность о принятии соответствующих мер по открытию в Узбекистане Британского международного университета под эгидой Лондонского университета и Министерства юстиции.
Также достигнута договоренность о взаимном сотрудничестве, организации программы академического обмена, привлечении в ТГЮУ преподавателей Лондонского университета, а также открытии совместной кафедры английского права.
Для справки: Лондонский университет входит в ТОП-500 университетов мира (занимает 352-е место в международном рейтинге QS). Университет являются одной из ведущих мировых научных конфедераций, объединяющая 17 высших учебных заведений.