TDYU professor-oʻqituvchilari Muxtor Avezov nomidagi Janubiy Qozogʻiston universitetida tashkil etilgan “Yozgi maktab — 2023” da ishtirok etdi
Muxtor Avezov nomidagi Janubiy Qozogʻiston universitetida “Yozgi maktab — 2023” tashkil etildi.
Yozgi maktabda Toshkent davlat yuridik universiteti Magistratura va sirtqi taʼlim fakulteti Oʻzbek tili va adabiyoti kafedrasining 12 nafar professor-oʻqituvchisi til, adabiyot va jurnalistikaning turli masalalariga bag‘ishlangan maʼruzalar bilan ishtirok etdi. Professor-oʻqituvchilarimizing ma’ruzalari yozgi maktab ishtirokchilari tomonidan iliq kutib olinib, ma’ruzalarda ko‘tarilgan masalalar mutaxassislar tomonidan alohida e’tirof etildi.
Bundan tashqari, yozgi maktab doirasida o‘tkazilgan uchrashuv chog‘ida Toshkent davlat yuridik universiteti Oʻzbek tili va adabiyoti kafedrasi va Muxtor Avezov nomidagi Janubiy Qozogʻiston universiteti Jurnalistika va qozoq tili kafedrasi o‘rtasida hamkorlikni kengaytirishga, birgalikda ilmiy va akademik loyihalarni yo‘lga qo‘yishga, ularning salmogʻi va sifatini yanada oshirishga kelishib olindi.

Профессорско-преподавательский состав ТГЮУ принял участие в “Летней школе — 2023”, организованной в Южно-Казахстанском университете имени Мухтара Авезова
В Южно — Казахстанском университете имени Мухтара Авезова организована “Летняя школа-2023”.
В Летней школе приняли участие 12 преподавателей кафедры узбекского языка и литературы факультета магистратуры и заочного образования Ташкентского государственного юридического университета с лекциями, посвященными различным вопросам языка, литературы и журналистики. Лекции наших профессоров были тепло встречены участниками Летней школы, а вопросы, поднятые на лекциях, получили особое признание специалистов.
Кроме того, в ходе встречи, проведенной в рамках Летней школы, была достигнута договоренность о расширении сотрудничества между кафедрой узбекского языка и литературы Ташкентского государственного юридического университета и кафедрой журналистики и казахского языка Южно-Казахстанского университета имени Мухтара Авезова, налаживании совместных научных и академических проектов, повышении их веса и качества.