O‘zbekiston Respublikasining korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risidagi qonuni
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining O‘zbekiston Respublikasida korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini takomillashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi farmoni
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining davlat organlari va tashkilotlarining faoliyati ochiqligini ta’minlash, shuningdek, jamoatchilik nazoratini samarali amalga oshirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi farmoni
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Davlat organlari va tashkilotlarining korrupsiyaga qarshi ichki nazorat boʻlinmalari mustaqilligini taʼminlash hamda faoliyati samaradorligini oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida” gi qarori
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida fuqarolik jamiyati institutlarining ishtirokini yanada kengaytirish va ilmiy tadqiqotlarni qoʻllab-quvvatlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida” gi qarori
Oʻzbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi, Oʻzbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasining “Korrupsiyaga qarshi kurashish virtual akademiyasi” elektron platformasida oʻqitishni tashkil etish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida” gi qarori
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining "Oʻzbekiston Respublikasida korrupsiyaning oldini olish va unga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish toʻgʻrisida"gi Farmoni

Law of the Republic of Uzbekistan On combating corruption
Decree of the President of the Republic of Uzbekistan On additional measures on improvement of the anti-corruption system in the Republic of Uzbekistan
Decree of the President of the Republic of Uzbekistan On additional measures to ensure openness of state bodies and organizations, as well as effective implementation of public control
Decree of the President of the Republic of Uzbekistan On further improving the system for preventing and combating corruption in the Republic of Uzbekistan
Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan On measures to ensure the independence and enhance the efficiency of internal anti-corruption control units within state bodies and organizations
Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan On measures to further expand the participation of civil society institutions in combating corruption and to support scientific research