O‘zbekiston Respublikasining korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risidagi qonuni
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining O‘zbekiston Respublikasida korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini takomillashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi farmoni
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining davlat organlari va tashkilotlarining faoliyati ochiqligini ta’minlash, shuningdek, jamoatchilik nazoratini samarali amalga oshirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi farmoni
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Davlat organlari va tashkilotlarining korrupsiyaga qarshi ichki nazorat boʻlinmalari mustaqilligini taʼminlash hamda faoliyati samaradorligini oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida” gi qarori
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida fuqarolik jamiyati institutlarining ishtirokini yanada kengaytirish va ilmiy tadqiqotlarni qoʻllab-quvvatlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida” gi qarori
Oʻzbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi, Oʻzbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasining “Korrupsiyaga qarshi kurashish virtual akademiyasi” elektron platformasida oʻqitishni tashkil etish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida” gi qarori
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining "Oʻzbekiston Respublikasida korrupsiyaning oldini olish va unga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish toʻgʻrisida"gi Farmoni

- Закон «О противодействии коррупции» Республики Узбекистан
- Указ Президента Республики Узбекистан «О дополнительных мерах по совершенствованию системы противодействия коррупции в Республике Узбекистан»
- Указ Президента Республики Узбекистан «О дополнительных мерах по обеспечению открытости деятельности государственных органов и организаций, а также эффективной реализации общественного контроля»
- Указ Президента Республики Узбекистан «О дальнейшем совершенствовании системы предупреждения и противодействия коррупции в Республике Узбекистан»
- Постановление Президента Республики Узбекистан «О мерах по обеспечению независимости и повышению эффективности деятельности подразделений внутреннего антикоррупционного контроля государственных органов и организаций»
- Постановление Президента Республики Узбекистан»О мерах по дальнейшему расширению участия институтов гражданского общества и поддержке научных исследований в сфере противодействия коррупции»
- Об утверждении положения о порядке организации обучения на электронной платформе «Виртуальная академия противодействия коррупции»