Oʻzbekistonga anomal sovuq ob-havo kirib kelishi munosabati bilan barcha boʻgʻindagi taʼlim muassasalarida, jumladan, Toshkent davlat yuridik universitetida ham qishki taʼtil muddati 18-yanvarga qadar uzaytirildi.
Barcha ta’lim muassasalari, xususan, Toshkent davlat yuridik universitetida ham oʻquv mashgʻulotlari 18-yanvardan boshlanadi.
Ta’tildan so‘ng tashkil etiladigan yakuniy nazoratlar jadvali tez kunlarda taqdim etiladi.
Ma’lumot uchun: talaba-oʻquvchilarning oʻz taʼlim muassasalariga qaytishi uchun qulay sharoit yaratish maqsadida avia va temiryoʻl chiptalari tarif qismidan 50 foiz miqdorida chegirma berilishi muddati ham 18-yanvariga qadar uzaytirildi. 9-yanvargacha xarid qilingan avia va temiryoʻl chiptalari bepul tarzda tegishli muddatga almashtirib beriladi.

Зимние каникулы продлятся до 18 января этого года
В связи с приходом в Узбекистан аномальных холодов срок зимних каникул во всех учебных заведениях, в том числе и в Ташкентском государственном юридическом университете, продлен до 18 января.
Во всех учебных заведениях, в частности, в Ташкентском государственном юридическом университете, занятия начнутся с 18 января.
График итогового контроля, проводимого после праздников, будет представлен в ближайшее время.
Для справки: в целях создания комфортных условий для возвращения студентов в учебные заведения срок предоставления 50-процентных скидок на авиа и ж/д билеты продлен до 18 января. Авиа- и железнодорожные билеты, приобретенные до 9 января, обмениваются на соответствующий период бесплатно.