Oʻzbekistonga anomal sovuq ob-havo kirib kelishi munosabati bilan barcha boʻgʻindagi taʼlim muassasalarida, jumladan, Toshkent davlat yuridik universitetida ham qishki taʼtil muddati 18-yanvarga qadar uzaytirildi.
Barcha ta’lim muassasalari, xususan, Toshkent davlat yuridik universitetida ham oʻquv mashgʻulotlari 18-yanvardan boshlanadi.
Ta’tildan so‘ng tashkil etiladigan yakuniy nazoratlar jadvali tez kunlarda taqdim etiladi.
Ma’lumot uchun: talaba-oʻquvchilarning oʻz taʼlim muassasalariga qaytishi uchun qulay sharoit yaratish maqsadida avia va temiryoʻl chiptalari tarif qismidan 50 foiz miqdorida chegirma berilishi muddati ham 18-yanvariga qadar uzaytirildi. 9-yanvargacha xarid qilingan avia va temiryoʻl chiptalari bepul tarzda tegishli muddatga almashtirib beriladi.

Winter vacations will last until January 18 this year
In connection with the arrival of abnormal cold weather in Uzbekistan, the period of winter vacations in all educational institutions, including Tashkent State University of Law, has been extended until January 18.
In all educational institutions, in particular, at Tashkent State University of Law, classes will begin on January 18.
The schedule of the final examinations, carried out after the vacations, will be presented in the near future.
For reference: in order to create comfortable conditions for the return of students to educational institutions, the deadline for providing 50% discounts on air and railway tickets has been extended until January 18. Air and train tickets purchased before January 9 are exchanged for the corresponding period free of charge.