Yosh mentorlar uchun yozgi oromgoh tashkil etildi
Xabaringiz bor, TDYU Talabalar Assotsiatsiyasi tomonidan yangi “Yosh mentorlar jamoasi” loyihasi yo‘lga qo‘yildi.
TDYU Talabalar Assotsiatsiyasi, Yoshlar ishlari agentligi, O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi hamkorligidagi yuqori kurs talabalari hamda bilimli talabalar tomonidan birinchi bosqich hamda o‘zlashtirish darachasi past bo‘lgan talabalarga ularning rivojlanishi uchun ko‘mak berish maqsadida yo‘lga qo‘yilgan loyiha doirasida yosh mentorlardan iborat jamoa shaklantirildi.
Joriy yilning 20–25-avgust kunlari yosh mentorlar uchun Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumanidagi Yoshlar oromgohida yozgi oromgoh tashkil etildi.
Yozgi oromgoh doirasida ishtirokchilar uchun malakali mutaxassislar tomonidan mahorat darslari, amaliy mashg‘ulotlar, seminar-treninglar va ko‘ngilochar tadbirlar tashkil etildi.
Yosh mentorlarga jamoa bilan ishlash, liderlik qobiliyatini rivojlantirish, liderlarga xos bo‘lgan etika qoidalari haqida foydalai ma’lumotlar berildi.
Ma’lumot uchun: TDYU Talabalar Assotsiatsiyasi, Yoshlar ishlari agentligi, O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi hamkorligidagi yo‘lga qo‘yilgan “Yosh mentorlar jamoasi” loyihasi doirasida mentorlar uchun doimiy ravishda quyidagi imkoniyatlar yaratiladi:

A summer camp was organized for young mentors
As you know, the Association of Students of Tashkent State University of Law has launched a new project - "Team of Young Mentors".
A team of young mentors has been formed under the project organized by senior and erudite students in cooperation with Student Association at TSUL, the Agency of Youth Affairs, and the Youth Union of Uzbekistan to support the development of first-year students as well as youth with low grades.
On August 20-25, a summer camp for young mentors was organized at the Youth Camp in Bostanlyk district in Tashkent region.
Qualified specialists organized master classes, workshops, training seminars, and entertainment events for the participants at the summer camp.
Young mentors were provided with useful information on working in a team, leadership development, and ethical rules typical for leaders.
For reference: Within the "Young Mentors Team" project launched jointly with Student Association at TSUL, the Agency of Youth Affairs, and Youth Union of Uzbekistan the following opportunities are constantly created for mentors