Yosh mentorlar uchun yozgi oromgoh tashkil etildi
Xabaringiz bor, TDYU Talabalar Assotsiatsiyasi tomonidan yangi “Yosh mentorlar jamoasi” loyihasi yo‘lga qo‘yildi.
TDYU Talabalar Assotsiatsiyasi, Yoshlar ishlari agentligi, O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi hamkorligidagi yuqori kurs talabalari hamda bilimli talabalar tomonidan birinchi bosqich hamda o‘zlashtirish darachasi past bo‘lgan talabalarga ularning rivojlanishi uchun ko‘mak berish maqsadida yo‘lga qo‘yilgan loyiha doirasida yosh mentorlardan iborat jamoa shaklantirildi.
Joriy yilning 20–25-avgust kunlari yosh mentorlar uchun Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumanidagi Yoshlar oromgohida yozgi oromgoh tashkil etildi.
Yozgi oromgoh doirasida ishtirokchilar uchun malakali mutaxassislar tomonidan mahorat darslari, amaliy mashg‘ulotlar, seminar-treninglar va ko‘ngilochar tadbirlar tashkil etildi.
Yosh mentorlarga jamoa bilan ishlash, liderlik qobiliyatini rivojlantirish, liderlarga xos bo‘lgan etika qoidalari haqida foydalai ma’lumotlar berildi.
Ma’lumot uchun: TDYU Talabalar Assotsiatsiyasi, Yoshlar ishlari agentligi, O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi hamkorligidagi yo‘lga qo‘yilgan “Yosh mentorlar jamoasi” loyihasi doirasida mentorlar uchun doimiy ravishda quyidagi imkoniyatlar yaratiladi:

Для молодых менторов организован летний лагерь
В рамках проекта, организованного студентами старших курсов и эрудированными студентами совместно с Ассоциацией студентов ТГЮУ, Агентством по делам молодежи, Союзом молодежи Узбекистана в целях поддержки развития студентов первого курса, а также молодежи с низким показателем успеваемости, сформирована команда молодых менторов.
20-25 августа текущего года для молодых менторов организован летний лагерь в Молодежном лагере Бостанлыкского района Ташкентской области.
В рамках летнего лагеря для участников квалифицированными специалистами были организованы мастер-классы, практические занятия, семинары-тренинги и развлекательные мероприятия.
Молодым менторам предоставлена ​​полезная информация о работе в команде, развитии лидерских качеств и этических правилах, характерных для лидеров.
Для справки: в рамках проекта «Команда молодых менторов», запущенного совместно с Ассоциацией студентов ТГЮУ, Агентством по делам молодежи, Союзом молодежи Узбекистана, для менторов постоянно создаются следующие возможности: