“Финансовое право Республики Узбекистан” darsligining taqdimoti o‘tkazildi
Toshkent davlat yuridik universiteti Axborot-resurs markazida Germaniya xalqaro hamkorlik jamiyati (GIZ)ning “Markaziy Osiyoda huquqiy davlatchilikni ilgari surish” dasturi va “Ma’muriy va moliya huquqi” kafedrasi bilan hamkorligida nashr etilgan “Финансовое право Республики Узбекистан” darsligining taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda GIZning “Markaziy Osiyoda huquqiy davlatchilikni ilgari surish” dasturi rahbari Yorg Pudelka, loyiha kordinatori Sanjar Nazarov, “Ma’muriy va moliya huquqi” kafedrasi mudiri Sardor Yusupov va universitet professor-o‘qituvchilari ishtirok etdi.
Marosim davomida hamkorlikni davom ettirish va birgalikda “Ma’muriy moliya” darsligini chop etish masalalari muhokama qilinib, bu borada kelishuvga erishildi.
Shuningdek, GIZ tomonidan mualliflarga va Axborot-resurs markaziga yangi darslikning nusxalari topshirildi.

Состоялась презентация учебника «Финансовое право Республики Узбекистан»
В Информационно-ресурсном центре Ташкентского государственного юридического университета прошла презентация учебника «Финансовое право Республики Узбекистан», изданного программой «Содействие правовой государственности в странах Центральной Азии» Германского общества по международному сотрудничеству (GIZ) совместно с кафедрой административного и финансового права.
В мероприятии приняли участие руководитель программы «Содействие правовой государственности в странах Центральной Азии» GIZ Йорг Пуделка, «Содействие правовой государственности в Центральной Азии», координатор проекта Санжар Назаров, заведующий административного и финансового права Сардор Юсупов, преподаватели университета.
В ходе церемонии были обсуждены вопросы продолжения сотрудничества и совместного издания учебника «Административные финансы» и достигнута договоренность по данному вопросу.