TDYUda Misrning O‘zbekistondagi Elchisi Tamir Hammad bilan uchrashuv o‘tkazildi
Misrning O‘zbekistondagi Elchisi Tamir Hammad va Missiya rahbari o‘rinbosari Xanan Bashari xonim Toshkent davlat yuridik universitetiga tashrif buyurdi.
Shu munosabat bilan tashkil etilgan uchrashuvda TDYU rektori v.b., professor, Dr. Islambek Rustambekov, Xalqaro hamkorlik va uzluksiz ta’lim bo‘yicha prorektor Dr. Axtam Yakubov, Xalqaro hamkorlik boshqarmasi boshlig‘i Dr. Fitrat Umirov ishtirok etdi.
Uchrashuvda O‘zbekiston va Misr o‘rtasidagi do‘stona munosabatlar, turli sohalar, jumladan, ta’lim sohasidagi hamkorlik imkoniyatlari va bu borada amalga oshirilayotgan ishlar xususida so‘z yuritildi.
Shuningdek, TDYU va Misr oliy ta’lim muassasalari, xususan, Qohira universiteti bilan hamkorlikni yo‘lga qo‘yish, akademik almashinuv dasturlarini tashkil etish, birgalikda qo‘shma tadqiqotlar o‘tkazish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv davomida mehmonlarga Toshkent davlat yuridik universitetida o‘tkaziladigan “The First Interntational Youth Legal Forum in Tashkent” xalqaro forumi haqida ma’lumot berilib, misrlik talabalarni ham ushbu nufuzli anjumanga jalb etish yuzasidan fikr almashildi.

Tashkent State University of Law recently welcomed Tamir Hammad, the Egyptian Ambassador to Uzbekistan
Ambassador Hammad, accompanied by Deputy Head of Mission Hanan Bashari, visited Tashkent State University of Law.
The meeting was attended by Professor Islambek Rustambekov, Acting Rector of TSUL, Dr. Akhtam Yakubov, Vice-Rector for International Cooperation and Continuing Education, and Dr. Fitrat Umirov, Head of the Department of International Cooperation.
Discussions focused on the friendly relations between Uzbekistan and Egypt, exploring opportunities for collaboration in various fields, including education, and the steps being taken to further these partnerships.
They also discussed establishing cooperation between TSUL and Egyptian higher education institutions, particularly Cairo University, including the organization of academic exchange programs and joint research initiatives.
The guests were briefed on the upcoming "First International Youth Legal Forum in Tashkent," which will be hosted by TSUL. They exchanged ideas on how to encourage Egyptian students to participate in this prestigious event.