Kongressda TDYUga tashrif buyurgan ota-onalarga talabalarning o‘qishi uchun universitetda yaratilgan sharoit va imkoniyatlar, talabalarni qo‘llab-quvvatlash va ularni ish bilan ta’minlash borasida amalga oshirilayotgan ishlar, ta’lim tizimi va o‘quv jarayonlari haqida ma’lumot berildi.
Tadbir davomida farzandining munosib ta’lim olishiga befarq bo‘lmay, uning yuksak ma’naviyatli, vatanparvar kadr bo‘lib yetishishida hamda ta’lim-tarbiya jarayonini tashkil etishda universitet bilan yaqindan hamkorlik qilib kelayotgan ota-onalarga universitet jamoasining tashakkurnomalari topshirildi.
Shuningdek, kongress doirasida ota-onalar uchun konsert dasturi, tushlik hamda maxsus buyurtma asosida O‘zbekiston davlat satira teatrida spektakl namoyishi ham tashkil etildi.

В Ташкентском государственном юридическом университете состоялся Родительский конгресс
На съезде родители, посетившие ТГЮУ, были проинформированы об условиях и возможностях, созданных в университете для обучения студентов, проводимой работе по поддержке студентов и обеспечению их работой, образовательной системе и учебном процессе.
В ходе мероприятия были вручены благодарственные письма от коллектива университета родителям, неравнодушным к правильному воспитанию своего ребенка, тесно сотрудничающим с университетом в развитии высоконравственных, патриотичных кадров и организации воспитательного процесса.
Также в рамках конгресса по специальному заказу была организована концертная программа для родителей, обед и спектакль в Государственном театре сатиры Узбекистана.