TDYU Transformatsiya bo‘limi tomonidan Toshkent davlat yuridik universitetini Buyuk Britaniyaning QAA — Sifat kafolati agentligi tomonidan o‘tkaziladigan xalqaro akkreditatsiyaga tayyorlab borishga kirishildi.
Shu munosabat bilan 13-15-iyun kunlari “Mintaqaviy muloqot” xalqaro nodavlat tashkilotining moliyaviy ko‘magida o‘quv dasturlari (sillabuslar)ni xalqaro standartlarga moslashtirgan holda takomillashtirishga qaratilgan trening tashkil etildi. Mashg‘ulotlar Buyuk Britaniyadan tashrif buyurgan ekspert-trenerlar: professor Richard Graims (mustaqil ekspert) va York universiteti Huquq maktabi professor Stefan Levet tomonidan olib borildi.
Treningda universitetning Transformatsiya bo‘limi, Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi, O‘quv-uslubiy boshqarmasi (Registrator ofisi), fakultet dekanlarining o‘quv yo‘nalishi bo‘yicha o‘rinbosarlari, kafedralarning o‘quv yo‘nalishiga mas’ul professor-o‘qituvchilar ishtirok etdi.
Mashg‘ulotlar davomida o‘quv dasturlari (sillabuslar)ga Buyuk Britaniyaning QAA talablari, sillabuslar asosida baholash va o‘qitish, ChatGPTning o‘quv dasturlariga ta’siri, o‘quv rejasi va sillabuslarning aloqasi, moduldan kutilayotgan natijalarni belgilashda SMART tamoyili, assessmentni ishlab chiqishda e’tibor qaratish kerak bo‘lgan muhim jihatlar muhokama qilindi.
Ishtirokchilar treningda o‘zlashtirgan ma’lumotlari asosida o‘z tarkibiy bo‘linmalarida seminar tashkil etadi va yangiliklarni hamkasblariga yetkazadi.

Tashkent State University of Law will be transformed in steps
Department of Transformation of Tashkent State University of Law started to prepare Tashkent State University of Law for the international accreditation conducted by QAA - UK Quality Assurance Agency.
A series of training sessions aimed at improving the curricula (syllabuses) in line with international standards were organized in this regard with financial support from the international NGO "Regional Dialogue". The training was conducted by invited trainers-experts from Great Britain: Professor Richard Grimes (independent expert) and Professor Stephan Levet from York University Law School.
The training was attended by employees of the Department of University Transformation, Department of Educational Quality Control, Educational and Methodological Department (Registrar's Office), deputy deans of faculties on academic affairs, and lecturers responsible for the academic direction of the departments.
During the sessions, there were discussed the requirements of the QAA UK curriculum (syllabuses), assessment and training based on syllabuses, the impact of syllabuses, the relationship of the curriculum and syllabuses, SMART principle in determining the expected module outcomes, important aspects to pay attention to when designing an assessment.
Participants will organize workshops in their organizational units based on the information they learned in the training and communicate the information to their colleagues.