Xabaringiz bor, Adliya vazirining tegishli buyrug‘i bilan Adliya vazirligi yuridik texnikumlari va Toshkent davlat yuridik universiteti qoshidagi akademik litseyi oʻqituvchilari oʻrtasida an’anaviy tarzda “Yilning eng yaxshi oʻqituvchisi” tanlovi o‘tkazilmoqda.
Taʼlim muassasalarning oʻqituvchilari oʻrtasida sogʻlom raqobat muhitini yaratish, fan boʻyicha qiziqarli va interfaol metodlarni keng jalb etish, oʻzaro tajriba almashish va ijobiy ish tajribasini ommalashtirish, oʻqituvchilar oʻrtasida shaxsiy imidjni yaratish, malakali oʻqituvchilar zaxirasini yaratish maqsadida o‘tkazilayotgan tanlovning Toshkent davlat yuridik universiteti qoshidagi M.S.Vosiqova nomidagi akademik litsey oʻqituvchilari oʻrtasidagi dastlabki bosqichi 17-yanvarda TDYU 3-bino 221-xonada bo‘lib o‘tadi.

Стартовал конкурс «Лучший преподаватель года»
Как вы знаете, по приказу министра юстиции между преподавателями юридических техникумов Министерства юстиции и академического лицея при Ташкентском государственном юридическом университете традиционно проводится конкурс «Лучший преподаватель года».
Отборочный этап конкурса, который проводится в целях создания здоровой конкурентной среды среди преподавателей образовательных учреждений, широкого привлечения интересных и интерактивных методов в науку, обмена опытом и популяризации положительного опыта работы, создания личного имиджа педагогов, создания резерва квалифицированных преподавателей, состоится 17 января в кабинете №221 здания №3 ТГЮУ. В отборочном этапе примут участие преподаватели академического лицея М.С.Восиковой при Ташкентском государственном юридическом университета.