Innovatsion rivojlanish agentligi tomonidan “Axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida IT-ta’lim xizmatlarini koʻrsatish, dasturiy mahsulotlar ishlab chiqish hamda eksportga yoʻnaltirish boʻyicha startap loyihalar” tanlovi e’lon qilindi.
Tanlov yoʻnalishlari:
– Raqamli hokimiyat;
– Aqlli tibbiyot;
– Aqlli transport;
– Aqlli taʼlim;
– Aqlli qishloq xoʻjaligi;
– Aqlli energetika tizimi;
– Aqlli mahalla.
– tanlovga 18 yoshdan 30 yoshgacha bo‘lgan Oʻzbekiston Respublikasi fuqarolari loyiha topshirishi mumkin;
– loyihaning moliyalashtirish hajmi 1 milliard soʻmgacha boʻlishi mumkin.
Loyihalar 2023-yil 16-aprelga qadar qabul qilinadi.
Tanlovga topshiriladigan hujjatlar va tanlovning boshqa shartlari haqida quyidagi havola orqali batafsil ma’lumot olish mumkin: https://mininnovation.uz/ru/contest/post-1171
Mazkur tanlovga hujjat topshirmoqchi bo‘lgan talabalar, professor-o‘qituvchilar va xodimlar Huquqiy tashabbuslar va innovatsiyalar markaziga murojaat qilishi kerak.

Startup-projects contest announced
The Agency for Innovative Development announced a contest "Startup projects for IT training services, software development and export orientation in the field of information and communication technologies".
Contest areas:
- Digital Power;
- Smart Medicine;
- Smart Transport;
- Smart Education;
- Smart Agriculture;
- Smart energy system;
- Smart Neighborhood;
- citizens of the Republic of Uzbekistan at the age of 18 to 30 years old can submit a project to the contest;
- The duration of the project must not exceed 1 year;
- Project financing can reach up to 1 billion UZS.
The projects are accepted till April 16, 2023.
Detailed information about the documents submitted for the competition and other conditions of the competition can be found at the following link: https://mininnovation.uz/ru/contest/post-1171
Students, professors, and staff wishing to apply for participation in this contest should apply to the Center for Legal Initiatives and Innovations.