Innovatsion rivojlanish agentligi tomonidan “Axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida IT-ta’lim xizmatlarini koʻrsatish, dasturiy mahsulotlar ishlab chiqish hamda eksportga yoʻnaltirish boʻyicha startap loyihalar” tanlovi e’lon qilindi.
Tanlov yoʻnalishlari:
– Raqamli hokimiyat;
– Aqlli tibbiyot;
– Aqlli transport;
– Aqlli taʼlim;
– Aqlli qishloq xoʻjaligi;
– Aqlli energetika tizimi;
– Aqlli mahalla.
– tanlovga 18 yoshdan 30 yoshgacha bo‘lgan Oʻzbekiston Respublikasi fuqarolari loyiha topshirishi mumkin;
– loyihaning moliyalashtirish hajmi 1 milliard soʻmgacha boʻlishi mumkin.
Loyihalar 2023-yil 16-aprelga qadar qabul qilinadi.
Tanlovga topshiriladigan hujjatlar va tanlovning boshqa shartlari haqida quyidagi havola orqali batafsil ma’lumot olish mumkin: https://mininnovation.uz/ru/contest/post-1171
Mazkur tanlovga hujjat topshirmoqchi bo‘lgan talabalar, professor-o‘qituvchilar va xodimlar Huquqiy tashabbuslar va innovatsiyalar markaziga murojaat qilishi kerak.

Агентство инновационного развития объявило конкурс «Стартап-проекты по оказанию услуг по обучению ИТ, разработке программных продуктов и экспортной ориентации в сфере информационно-коммуникационных технологий».
Направления конкурса:
– Цифровая власть;
– Умная медицина;
– Умный транспорт;
– Умное образование;
– Умное сельское хозяйство;
– Умная энергетическая система;
– Умный район;
– представить проект на конкурс могут граждане Республики Узбекистан в возрасте от 18 до 30 лет;
– финансирование проекта может составить до 1 млрд сумов.
Проекты принимаются до 16 апреля 2023 года.
Получить подробную информацию о представленных на конкурс документах и других условиях конкурса можно по следующей ссылке: https://mininnovation.uz/ru/contest/post-1171
Студенты, преподаватели и сотрудники, желающие подать заявку на участие в данном конкурсе, должны обратиться в Центр правовых инициатив и инноваций.