GIZ bilan hamkorlikda “Ma’muriy yurisdiksiyaning tuzilishi va vazifalari” mavzusida mahorat darsi o‘tkazildi
Toshkent davlat yuridik universiteti “Ma’muriy va moliya huquqi” kafedrasi tashabbusi bilan Germaniya xalqaro hamkorlik jamiyati (GIZ) “Markaziy Osiyoda huquqiy davlatchilikni ilgari surish” dasturi bilan hamkorlikda o‘tkazilgan mashg‘ulotni Berlin shahri ma’muriy sudi sudyasi Shtefan Groskurt olib bordi.
“Ma’muriy huquq/Ma’muriy sud ish yurituvi” fani doirasida tashkil etilgan mahorat darsida ishtirokchilar “Ma’muriy huquq” va bu bo‘yicha Germaniya tajribasi borasida o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldi.

Master class on "Structure and tasks of administrative jurisdiction" has been conducted in cooperation with GIZ
The class, organized by the initiative of the Department of Administrative and Financial Law at TSUL in cooperation with the regional program of the German Society for International Cooperation (GIZ) "Promotion of Legal Statehood in Central Asia", was conducted by Stefan Groskurt, judge of the City Administrative Court of Berlin.
At the master class within the module "Administrative Law/Administrative Litigation", the participants received answers to their questions on administrative law and the experience of Germany in this area.