Yapon huquqini tadqiq qilish markazi bilan tanishtiruv uchrashuvlari o‘tkaziladi
Toshkent davlat yuridik universiteti 1-bosqich talabalarini markaz faoliyati va unda yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishtirish maqsadida tashkil etilayotgan uchrashuvlar 15-sentabrda TDYU 3-bino katta majlislar zalida bo‘lib o‘tadi.
Uchrashuvlarda fakultetlar quyidagi grafik asosida ishtirok etishi mumkin:
11:30 — “Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik” fakulteti;
14:00 — “Xususiy huquq”, “Ommaviy huquq” va “Jinoiy odil sudlov” fakultetlari;
Ma’lumot uchun: Toshkent davlat yuridik universiteti va Nagoya universiteti hamkorligida tashkil etilgan Yapon huquqini tadqiq qilish markazida talabalar yapon tili bilan birgalikda yapon huquqini ham o‘rganish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Markazning asosiy maqsadi talabalarga yapon tili va huquqini o‘rgatish, markazda tahsil olayotgan talabalarning huquq sohasida mustaqil tadqiqotlar bilan shug‘ullanishi va Nagoya universitetida magistr darajasini qo‘lga kiritishi uchun ko‘maklashishdan iborat.

Пройдут ознакомительные встречи с Центром исследований японского права Университета Нагоя
Встречи, организованные в целях ознакомления студентов 1-го курса Ташкентского государственного юридического университета с деятельностью центра и созданными условиями, состоятся в Большом конференц-зале здания №3 ТГЮУ 15 сентября.
Факультеты могут принять в них участие по следующему графику:
11:30 – факультет международного права и сравнительного правоведения
14:00 – факультет частного права, факультет публичного права, факультет уголовного правосудия.
Для справки: в Центре исследований японского права, организованного Ташкентским государственным юридическим университетом и Университетом Нагоя, студенты получают возможность изучить не только японский язык с нуля, но и японское право.
Цель центра – обучить студентов японскому языку и праву, содействие в проведении независимых исследований в области права и получении степени магистра в Университете Нагоя.